خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/11/07 11:58:00
سرویس اقتصادی
مصباحی‌مقدم: با توجه به درآمدهای فعلی

باید در خوشه‌بندی خانوارها تجدید نظر شود

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی با بیان اینکه خوشه‌بندی خانوارها بر اساس درآمدهای سال ۱۳۸۶ انجام گرفته تصریح کرد: این امر نیاز به تجدید نظر دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامرضا مصباحی مقدم" روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص قیمت پیشنهادی 65 دلاری هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال 1389 با بیان این که پیش‌بینی قیمت نفت در لایحه بودجه امری محاسباتی است، تصریح کرد: مهم در جمع بودجه است که چه مقدار از آن را اتکا به ارز ناشی از نفت شامل می‌شود.

وی تاکید کرد: مهم این است که باید دید مجموعه اتکا به نفت نسبت به سال‌های قبل روند افزایشی نداشته باشند.

مصباحی مقدم در مورد نحوه پیش‌بینی قیمت هر بشکه نفت در بودجه سال 1388 گفت: سال گذشته پس از بررسی‌های به عمل آمده به دلیل آنکه قیمت هر بشکه نفت حدود 40 دلار بود، نظر کارشناسان در مورد پیش‌بینی قیمت نفت در بودجه نیز همین مقدار بود.

وی خاطرنشان ساخت: اما امسال با توجه به بالاتر رفتن قیمت نفت، پیش بینی‌مان این است که قیمت نفت پایین تر از 60 دلار نخواهد آمد.

رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در خصوص تبعات قیمت نهایی نفت در بودجه امسال تصریح کرد: این قیمتی که دولت آن را مد نظر قرار داده است تبعاتی در جامعه نخواهد داشت.

مصباحی مقدم همچنین در خصوص نحوه خوشه‌بندی خانوارها جهت دریافت یارانه‌ها خاطرنشان کرد: اصل خوشه بندی مورد قبول همه است چرا که اینگونه در مجلس تصویب کردیم تا یارانه‌ها متناسب با درآمد خانوارها توزیع شود.

وی ادامه داد: اما اینکه اعداد و ارقام درست یا اشتباه باشد نیاز به بررسی جدی دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: تصور می‌کنیم، خانوارها بر اساس درآمدهای سال 86 آنها تقسیم بندی شده‌اند که این امر نیاز به تجدید نظر دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet