ایام محرم 1398
1388/11/07 12:25:00
سرویس صحن

مرعشی خواستار پرداخت مطالبات معوق کارگران معدن سنگرود شد

**نماینده رودبار و املش در مجلس شورای اسلامی طی یک تذکر آیین نامه‌ای‌، خواستار پرداخت مطالبات معوق کارگران معدن سنگرود شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "صمد مرعشی" در پایان جلسه علنی امروز چهارشنبه اظهارداشت: اگر تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی پاسخ مثبتی دریافت می کرد، هیچ کدام از نمایندگان دیگر به این شکل  و در قالب تذکر شفاهی موضوعات را مطرح نمی‌کردند.

وی با استناد به ماده 192 آیین نامه داخلی مجلس افزود: اولین تذکر من به وزیر جهاد کشاورزی و در  مورد عدم انجام تعهدات ساخت و نگهداری جاده‌های بین مزارع  است.

مرعشی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات اساسی کشاورزان ما بحث نبود جاده های بین مزارع است و تمنای من این است که با توجه به اینکه شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها هم دراین خصوص توجیه نیستند، این مشکل به صورت اساسی در اسرع وقت بررسی و متولی این امر تعیین شود.

نماینده رودبار و املش گفت:بر اساس بررسی‌ها‌ی به عمل آمده وزارت جهاد و کشاورزی در اصل متولی این  موضوع است ولی کسی در شهرستان‌ها پاسخگوی آن نیست.

وی در تذکری دیگر به وزیر صنایع و معادن، اظهار داشت: با گذشت بیش از 5 سال از مطالبات 19 ماهه سال 1384 کارگران زحمتکش  معدن سنگرود، متاسفانه تا کنون علیرغم صدور حکم قطعی توسط دادگستری شهرستان و پیگیری‌های مستمر استاندار و شورای کارگری و بنده  تا کنون نسبت به تامین حقوق و مزایا و حق بیمه این عزیزان اقدامی صورت نگرفته و به همین دلیل کارگران جهت بازنشستگی با مشکل انفصال از نظر بیمه‌ای مواجه هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet