هدر اصلی
1386/09/12 19:31:00
سرویس سیاسی
با حضور رئیس مجلس برگزار شد

نشست بررسی یادمان مصدومین شیمیایی سردشت

نشست بررسی یادمان مصدومین شیمیایی سردشت با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نشست بررسی یادمان مصدومین شیمیایی سردشت با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار نجار وزیر دفاع، محمدحسین صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد کریمیان نماینده سردشت و پیرانشهر، مسئولین دستگاه های اجرایی بعد از ظهر امروز دوشنبه در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

براساس این گزارش غلامعلی حدادعادل در این جلسه با اشاره به اینکه مساله شیمیایی یک پدیده جدیدی در کشور ماست گفت: این پدیده اینگونه نیست که امری باشد که سابقا اتفاق افتاده باشد و ما نظامات و نرم افزاری جهت برخورد با این مساله داشته باشیم، بلکه این اتفاق رخ داد و بعدها شاهد جنبه های بین المللی، سیاسی، حقوقی پزشکی و زیست محیطی آن شدیم.

وی افزود: لذا اینکه رسیدگی به این مسایل با تاخیر بوده است ناشی از بدیع بودن و جدید بودن ماهیت این مساله است.

حدادعادل به نقش سازمان های مردم نهاد (NGO) در رسیدگی به وضعیت مصدومین شیمیایی تاکید کرد و گفت: نقش این سازمان ها بسیار کارساز است. زیرا آنها می توانند بعنوان وجدان بیدار جمعی رابط بین افراد و حکومت باشند.

رئیس مجلس ادامه داد: نقش این سازمان ها در انتقال مشکلات مردم سردشت به مسئولین دستگاه اجرایی بعلت کثرت اشتغال کاری آنان بسیار حائز اهمیت است.

وی همچنین بر ضرورت پرهیز سازمان های مردم نهاد در این بخش از سیاسی کردن مسایل و مشکلات مردم تاکید کرد.

رئیس مجلس ایجاد یک مرکز در علوم پزشکی ارومیه به منظور رسیدگی به امور جانبازان در تشخیص مصدومین شیمیایی شهر سردشت و کاهش مشکلات آنان را بسیار موثر دانست.

همچنین در این جلسه موضوعاتی چون وضعیت مصدومین شیمیایی، احداث پارک 30 هزار متری شامل سالن اجتماعات، کتابخانه، فضای اینترنت و ... و ایجاد باغ یادمان های اهدایی سایر کشورها، ایجاد کمپ جهت استقرار راهیان نور، انتشار چندین کتاب در خصوص مصدومین و جانبازان شیمیایی و احداث مجموعه فرهنگی و ورزشی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet