ایام محرم 1398
1388/11/07 12:39:00
سرویس صحن
حیدری:

اجرای قانون توسعه متوازن روستایی تاخیری 4 ساله دارد

**نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی طی یک تذکر آیین نامه‌ای، نسبت به آنچه که وی معطل ماندن اجرای قانون توسعه متوازن روستایی خواند، انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نورالله حیدری دستنایی"  در جلسه علنی روز چهارشنبه با استناد به مواد 33 و 111 آیین نامه داخلی مجلس اظهارداشت: ای کاش عزیزان هیات رئیسه در کنار تدابیر بسیار خوبی که در بخش‌های مختلف مجلس دارند  در خصوص تذکرات هم ساماندهی بهتری صورت می‌دادند.

وی افزود: طرح یک فوریتی قطع رابطه کامل سیاسی کشور با دولت انگلیس با استقبال بسیار خوب  نمایندگان مواجه و حتی  بخشی از کار آن در صحن انجام شد، اما متاسفانه این کار بسیار مهم به حاشیه رانده شده است.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به وظایف نظارتی مجلس خاطر نشان کرد: متاسفانه ما شاهد یک تاخیر چهار ساله از سوی دولت هستیم.

وی یادآور شد: در تاریخ 23 آذرماه سال 84 یک قانون بسیار خوبی با عنوان الزام دولت به توسعه متوازن روستایی تصویب شد که مراحل ابلاغ آن تا معاونت راهبردی صورت گرفت اما متاسفانه این قانون  بسیار مطلوب و مفید هیچ‌گاه دردستور کار دولت قرار نگرفته و الزامات آن در بودجه های سنواتی دیده نشده است.

وی تصریح کرد: خواهش من این است که در راستای بحث نظارتی مجلس، ازدولت بخواهید که چرا این قانون مفید به حال روستاها معطل مانده است.

"محمدرضا باهنر" در پاسخ به این تذکر گفت: عمده وظیفه معاونت نظارتی مجلس که تشکیل شده است پیگیری همین مسایل یعنی قانون‌ها و آیین‌نامه‌های  معطل مانده  است‌.

نایب رئیس مجلس اظهارداشت: البته در برخی موارد ممکن است که اجرای یک قانون نهایت نداشته باشد، یعنی چیزی نیست که بگوییم یک زمانی شروع می شود ویک زمان تمام می شود بلکه  اقدامات باید ارتقا داده شود. مثلا توسعه متوازن از این سنخ است.

وی خاطرنشان ساخت: ان شاء الله در معاونت نظارت پیگیری می‌کنیم و همچنین از طریق کمیسیون‌های تخصصی به دولت کمک کنیم تا جدی‌تر مسئله را دنبال کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet