هدر اصلی
1388/11/07 14:05:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی

**"سیدجاسم ساعدی" عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تذکرات جلسه علنی روز چهارشنبه نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، تذکرات قرائت شده به این شرح است در خصوص

- تذکرات علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به وزیر راه و ترابری در خصوص  تسریع در تامین اعتبار لازم برای تکمیل جاده ارتباطی روستای سماق بخش طارم سفلی استان قزوین و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص  رسیدگی جدی و تسریع در پرداخت مطالبات چندین ساله پاداش 20 روزه پایان خدمت از سال 79 و معوقات احکام خدمات کشوری بازنشستگان شرکت مخابرات استان قزوین.

- تذکر یوسف‌نژاد نماینده ساری به وزیر راه و ترابری در خصوص  تامین اعتبار، اجرا و تکمیل طرح دسترسی به فرودگاه ساری.

- تذکر سلیمی نماینده محلات و دلیجان به رئیس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به ابتذال بی‌سابقه در برگزاری جشنواره‌ بین‌المللی تورهای نوروزی توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و دستور رسیدگی به علت هزینه‌های سرسام آور و میلیاردی بیت‌المال برای بازیکنان و مربیان فوتبال با توجه به نتیجه ضعیف عملکرد آنان.

- تذکر فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد غرب به رئیس جمهور در خصوص  دستور واریز تسهیلات مربوط به صندوق توسعه بخش کشاورزی استان کرمانشاه، توسط بانک مرکزی و وزارت جهاد کشاورزی در اجرای ماده 12 قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی.

- تذکر نصیری نماینده زنجان و طارم به وزیر بازرگانی در خصوص  جلوگیری از واردات بی رویه کالا بخصوص زیتون و روغن زیتون.

- تذکر عیسی زاده نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در خصوص  لزوم اجرای مصوبات سفر اول و دوم هیات دولت.

- تذکر حجازی نماینده‌ همدان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص  ‌لزوم پشتیبانی محتوایی و نرم افزاری مناسب کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور.

- تذکرات میرخلیلی نماینده میناب، رودان و جاسک به وزیر راه در خصوص  بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان بشاگرد و به وزیر کشور در خصوص  تعیین و نصب بخشدار جدید لافر و پارامون در شهرستان بشاگرد.

- تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر، سودانی نماینده اهواز و ساعدی نماینده شوش دانیال به وزیر کشور در خصوص  لزوم حل مشکل عبور زوار اربعین حسینی از مرز شلمچه.

- تذکر مطورزاده نماینده خرمشهر به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خصوص  جلوگیری از اخراج کارکنان بومی کشتی سازی شهید موسوی.

- تذکرات مرعشی نماینده رودبار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص  ضرورت ساخت جاده‌های بین مزارع و به وزیر صنایع و معادن در خصوص  ضرورت تسریع در پرداخت مطالبات کارگران معدن سنگ رود مربوط به سالهای 83 و 84.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص  اعلام علت عدم پرداخت عوارض مسکن مهر، سهم دولت به شهرداری‌های استان چهار محال و بختیاری.

- تذکر اکبریان نماینده کرج به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص  اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی.

- تذکرات طاهرخانی نماینده تاکستان به رئیس جمهور در خصوص  دستور تامین اعتبار مصوبات سفر اول و دوم به استان قزوین و به وزیر راه و ترابری در خصوص  احداث دوربرگردان‌های راه قزوین به آب گرم در محدوده شهرستان تاکستان، همچنین شروع عملیات اجرایی کمربندی جنوبی تاکستان.

- تذکرات کرمی نماینده‌ سنندج به وزیر کشور در خصوص  لزوم پرداخت حق الزحمه و حق الجلسات اعضای شوراهای اسلامی روستاها و به وزیر نفت در خصوص  تسریع در گازرسانی به روستاهای استان کردستان.

- تذکر محمودزاده نماینده مهاباد، محمدی نماینده مریوان، جمشید زهی نماینده سراوان، سجادیان نماینده خواف و رشتخوار، جدگال نماینده چابهار و نیک‌شهر، پرتوی نماینده سردشت و پیران‌شهر، عثمانی نماینده بوکان، دهقانی نماینده‌ ایران‌شهر، پشنگ نماینده‌ خاش و میر جاوه، حسینی نماینده پاوه و جوانرود و شعبانی نماینده سنندج به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص  برخورد اصولی و عادلانه با مسوولان اهل سنت و کرد.

- تذکر زهره الهیان، فاطمه رهبر، فاطمه‌ آلیا، لاله افتخاری و طیبه صفایی نمایندگان تهران و نیره اخوان نماینده اصفهان و ابطحی نماینده خمینی شهر، عابدی نماینده فردوس و طبس، شهریاری نماینده بجنورد و کریمی قدوسی نماینده مشهد به رئیس جمهور در خصوص  دستور رسیدگی به علت عدم برخورد با مصادیق بدحجابی و اشاعه فرهنگ غرب و مظاهر آن در جشنواره‌ تورهای نورزی توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری.

- تذکرات نصیرپور نماینده سراب به وزیر کشور در خصوص  علت عدم اعلام نتیجه‌ نهایی پیگیری موضوع ترور سرداران رشید سپاه پاسداران در استان سیستان و بلوچستان و به وزیر کشور در خصوص  علت عدم اجرای ابلاغ نماینده ویژه دولت در سفر سوم استانی به شهرستان سراب.

- تذکر سنایی نماینده نهاوند به وزیر علوم در خصوص  لزوم تکمیل ساختمان دانشکده تربیت بدنی و تامین ساختمان دانشگاه دولتی نهاوند.

- تذکر بشیری نماینده پاکدشت به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در خصوص  آموزش و توصیه‌های لازم به منظور کاهش میزان مرگ و میر ناشی از عارضه‌های قلبی و عروقی از طریق رسانه‌های گروهی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet