ایام محرم 1398
1388/11/08 10:00:00
سرویس بین الملل

جزییات برنامه های اجلاس اتحادیه بین المجالس اعلام شد

**گفتگوی عمومی پیرامون اتخاذ موضع یکپارچه از سوی پارلمان های عضو در خصوص حمایت از فلسطین در رویارویی با تجاوز و جنایات جنگی اسراییل در نوار غزه ازموارد اضطراری است که در نشست شورای بین المجالس اسلامی مورد بحث و گفتگوی کشورهای شرکت کننده قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبر نگار اعزامی خانه ملت از اوگاندا پس از افتتاحیه شورای بین المجالس با سخنرانی رییس مجلس ایران و گذراندن چند دستور کار گروههای کاری تشکیل می شوند.
انتخاب یک نایب رییس از گروه آسیا و یک نایب رییس از گروه آفریقا از دیگر برنامه های این نشست است.
گزارش و پیش نویس های قطعنامه های کمیته ای تخصصی شامل کمیته امور سیاسی و اقتصادی، کمیته امور حقوقی، و حقوق بشر و محیط زیست و همچنین کمیته زن و امور اجتماعی و فرهنگی بررسی خواهد شد. سپس کمیته نگارش با عضویت آزاد، به ریاست مخبر کنفرانس و با مشارکت سخنگوهای کمیته های تخصصی تشکیل خواهد شد .
تصویب گزارش کمیته ویژه در خصوص تدوین طرح اصلاح اتحادیه در چارچوب جرح و تعدیل اساسنامه و ایین نامه ها از دیگر برنامه های این نشست است.
گفتگوی عمومی پیرامون اتخاذ موضع یکپارچه از سوی پارلمان های عضو در خصوص حمایت از فلسطین در رویارویی با تجاوز و بررسی نقش مجالس اسلامی در راستای جلوگیری از طرح های حکومت اسراییل در خصوص یهودی سازی قدس و عدم التزام به صلح متکی بر حل عادلانه و جامع به پیشنهاد مجلس فدرال ملی اتحادیه عربی و همچنین بررسی نقش مجالس اسلامی در راستای تلاش برای جلوگیری و پایان دادن به اشغال منطقه جولان سوری عربی و اجرای  قطعنامه های قانونی بین المللی در این خصوص به پیشنهاد مجلس خلق جمهوری عربی سوریه از موارد اضطراری مورد بررسی  در این نشست است .
انتصاب اعضای شورا ی اتحادیه ، انتصاب اعضای کمیته اجرایی و انتصاب اعضای کمیته های تخصصی و دائمی برای سالهای 2010تا 2012، از دیگر برنامه های شورای بین المجالس اسلامی است .
در این نشست انتخاب رییس کنفرانس هفتم اتحادیه از گروه آسیا و تعیین زمان و مکان کنفرانس  دردستور قرار دارد .
لازم به ذکر است  کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی در روز های هفتم و هشتم بهمن ماه در اوگاندا تشکیل شد و کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و احمدآوایی  از اعضای این کمیته در نشست کمیته اجرایی حضور یافتند .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet