ایام محرم 1398
1388/11/09 15:12:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در نماز جمعه مسجد جعفری کامپالا:

باید برای وحدت امت اسلامی بیشتر تلاش کنیم

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز که امریکا و صهیونیستها به دنبال تفرقه افکنی بین مسلمانان هستند باید برای وحدت بیشتر تلاش کنیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از اوگاندا، علی لاریجانی که در مراسم نماز جمعه مسجد جعفری کامپالا شرکت کرده بود، طی سخنانی در خصوص لزوم وحدت جهان اسلام گفت: امروز که امریکا و صهیونیستها به دنبال تفرقه افکنی بین مسلمانان هستند باید برای وحدت بیشتر تلاش کنیم.

وی افزود: بسیار خوشحالم که در این مسجد، مراسم عبادی خود را برگزار کردم. به دنبال این فرصت بودم که در خلال کارهای خود فرصتی پیدا کنم و از شما به خاطر اهتمامتان در مورد برپایی مراسم های عبادی تشکر کنم.رییس مجلس خاطر نشان کرد: متوجه شدم شما مراسم های عزاداری در ایام محرم برگزار می کنید. اینگونه مراسم ها باعث می شود سنت های فکر اسلامی بین شما و فرزندانتان باقی بماند.

تلاش کنید فکر اسلامی را در فرزندان خود زنده نگه دارید تا آنها را افرادی آشنا با معارف اسلامی تربیت شوند و نسل آینده با خصوصیات فرهنگ اسلامی آشنا باشند.

وی ادامه داد: امروز در آفریقا فرصت های خوبی برای تبلیغ اسلام، افکار تشیع و اهل بیت وجود دارد و در این زمینه باید تلاش نماییم و در این زمینه مسئولیت مهمی بر دوش شماست.لاریجانی افزود: باتوجه به آنکه شما امام جمعه خوب و فهیمی نیز دارید، با حضور ایشان معارف اسلامی را بین خود عمق دهید.رییس مجلس گفت: می توانید تفکر جوانان آفریقای را به تفکر اهل بیت نزدیک نمایید و مردم ایران و انقلاب اسلای حامی شما هستند.همچنین در این مراسم قمر قاضی، امام جمعه مسجد جعفری کامپالا نیز ضمن خوش آمدگویی و تشکر از رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قدمت حضور شیعیان به شرق آفریقا به مهاجرات شیعیان از هند و پاکستان مرتبط است.وی گفت: در آفریقا در ماهای محرم مراسم عزاداری تشکیل می شود.امام جمعه مسجد شیعیان کامپالا همچنین گفت: وحدت مسلمانان برای جهان اسلام صلح و آرامش به همراه دارد.

گفتنی است رییس مجلس شورای اسلامی بعد از اقامه نماز، نهار را مهمان نمازگزاران مسجد جعفری هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet