هدر موبایل
1388/11/09 12:18:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با همتای اماراتی خود:

وحدت امت اسلامی بزرگترین آرمان امام (ره) بود

**رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری مجمع عمومی اجلاس بین المجالس اسلامی در اوگاندا، با همتای اماراتی خود دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از اوگاندا، لاریجانی در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم وحدت کشورهای اسلامی اظهار داشت: وحدت کشورهای اسلامی بزرگترین آرمان انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) بود. 

وی افزود: رژیم قبلی ایران از هم پیمانان اسراییل بود اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران در کنار همه کشورهای عربی و اسلامی پیشتاز مبارزه با رژیم صهیونیستی شد.

لاریجانی ادامه داد: پس از انقلاب با حمله صدام به ایران برخی کشورهای عربی به او کمک کردند و  تلاش کردند جنگ عربی و عجمی به پا کنند؛ اما با هوشمندی امام(ره) به هدف خود نرسیدند.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اکنون دشمنان امت اسلامی به دنبال تقویت ایران هراسی هستند و در این پروژه صهیونیستی برای تفرقه میان امت اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

رییس مجلس امارات نیز در این دیدار گفت: ایران همسایه بزرگ ماست و ما با ایران به توافقات مستمر سیاسی خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه از نظر اقتصادی و بازرگانی ایران شریک بزرگ امارات است، اظهار داشت: مجلس امارات و من آماده ایم که در خصص تقویت روابط گامهای جدی بر داشته شود.

رییس مجلس امارات تاکید کرد: ما کشورهای اسلامی مشترکات زیادی داریم و قطعا باید وحدت را در میان خود تقویت کینم، هدف دشمنان ما تضعیف ملت های مسلمان است اما ما باید به امتی واحد تبدیل شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet