ایام محرم 1398
1388/11/10 10:26:00
سرویس صحن
در هفته جاری صورت می‌گیرد

ادامه بررسی طرح تقویت مرزبانی در صحن علنی

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی این هفته بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران را ادامه می‌دهند.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان در هفته جاری همچنین به ادامه رسیدگی به طرح دو فوریتی الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکنمی‌پردازند. دو فوریت این طرح در جلسه علنی 6 بهمن به تصویب رسیده است.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عربی سوریه در زمینه حفظ نباتات که از سوی شورای نگهبان به مجلس اعاده شده است و همچنین گزارش دیگر این کمیسیون درمورد طرح تعیین تکلیف چاه‌های آب قدیمی فاقد پروانه بهره‌برداری که یک‌فوریت آن در جلسه علنی 24 آذر به تصویب رسیده است نیز در دستورکار جلسات هفته جاری صحن علنی مجلس قرار دارد.

گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور درمورد طرح اصلاح قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب 1362 که یک‌فوریت این طرح در جلسه علنی 14 اسفند سال 1387 به تصویب رسیده است، گزارش شوردوم کمیسیون عمران درمورد لایحه اصلاح ماده (100) قانون شهرداری مصوب 1334، گزارش کمیسیون فرهنگی درمورد لایحه موافقتنامه همکاری‌های گردشگری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری لبنان، - گزارش کمیسیون عمران درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل آمادگی، مقابله و همکاری در برابر سوانح آلودگی ناشی از مواد خطرناک و سمی مصوب 2000 میلادی (برابر با 1379 هجری شمسی) و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه چگونگی اعتراض کارکنان مشمول قوانین استخدامی نیروهای مسلح نسبت به آرای صادره از هیئت‌های رسیدگی به تخلفات انضباطی از دیگر دستورکارهایی است که نمایندگان در صحن علنی رسیدگی می‌کنند.

نمایندگان در این هفته همچنین در مورد چهار گزارش کمیسیون عمران درمورد الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به "کنوانسیون بین‌المللی کنترل و مدیریت آب توازن و رسوبات کشتی‌ها"، "کنوانسیون بازنگری‌کننده کنوانسیون مدارک شناسائی دریانوردان"، "کنوانسیون بین‌المللی نایروبی درباره انتقال لاشه کشتی‌ها" و "کنوانسیون بین‌المللی در باره مسوولیت مدنی برای خسارت آلودگی نفت سوخت کشتی" و همچنین گزارش این کمیسیون در مورد لایحه اصلاح قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در برخی از سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی تصمیم می‌گیرند.

گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به مقاوله‌نامه کار دریائی مصوب سازمان بین‌المللی کار و بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر رسیدگی به لایحه امور گمرکی طبق اصل (85) قانون اساسی که در جلسه علنی 16 دی اعلام گردید، از دیگر مواردی است که در جلسات علنی این هفته مورد بررسی نمایندگان قرار می‌گیرد.

گزارش‌های کمیسیون اقتصادی در مورد سه لایحه "تسری حکم ماده (191) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 به مالیاتها و عوارض کالا و خدمات"، "موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مونته‌نگرو به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن" و "موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بردرآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن" نیز در هفته جاری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گزارش کمیسیون عمران درمورد لایحه انصراف دولت جمهوری اسلامی ایران از عضویت در قرارداد بین‌المللی مربوط به خط شاهین کشتی‌ها مصوب 1930 میلادی (1309 هجری شمسی) و

- گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه الحاق یک تبصره به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی از دیگر دستور کارهای صحن علنی مجلس در این هفته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در هفته جاری با حضور در صحن علنی سؤال "احمدتوکلی"، "الیاس نادران"، "حسین نجابت"، "حمیدرضا کاتوزیان" نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر و "محمدسقائی" نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی را پاسخگو خواهد بود.

وزیر نفت نیز جهت پاسخگویی به سوال "محمدرضا خباز" نماینده کاشمر و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارائه توضیحاتی در پاسخ به سوال "مجیدنصیرپور" نماینده مردم سراب، در صحن مجلس شورای اسلامی حضور می‌یابند.

گزارش کمیسیون قضائی وحقوقی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص "مصطفی کواکبیان" نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی از وضعیت بازداشتگاه‌های کشور و گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان مجلس درمورد عملکرد سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بازنشستگی کشور در دستور کار صحن علنی هفته جاری قرار دارد.

دو گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد "وضعیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی" و "وضعیت برنج‌های وارداتی با منشاء کشور هندوستان"در اجرای تبصره ذیل بند  6 ماده 33  آئین‌نامه داخلی مجلس در دستورکار جلسات علنی این هفته قرار گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet