هدر موبایل
1388/11/11 08:51:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد:

ایران امروز، امامت امت اسلام را در دست دارد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران با برخورداری از سرمایه‌های بزرگ تاریخ و فرهنگی کهن و اعتلا یافته به انوار فروزان قرآن و عترت، امامت و پیشوایی امت اسلام را در کف گرفته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی روز یکشنبه را برعهده داشت، در نطق پیش از دستور خود، ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر، با اشاره به فرازی از سند چشم‌انداز بیست‌ساله گفت: ایران کشوری توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی الهام بخش در جهان اسلام و در تعامل سازنده و موثر در روابط بین الملل است.

وی یادآور شد: اینکه می‌بینیم شناسنامه جمهوری اسلامی ایران به قلم حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در افق بلند چشم‌انداز 20 ساله اینگونه رقم زده می‌شود و ایران اسلامی انقلابی بر تارک منطقه و جهان اسلام می‌درخشد، با نگاه واقع‌بینانه به سرمایه‌های بزرگ و پیش‌شرط‌هایی است که در حوصله وقت در آستانه درخشش فجر انقلاب اسلامی در آسمان بلند جهان اسلام و منطقه به آن اشاره می‌نمایم.

ابوترابی فرد با اشاره به سرمایه فرهنگی و تاریخی کشور تصریح کرد: با توجه به نقش کلیدی بنیادهای فرهنگی و تاریخی در شکل‌گیری شخصیت و هویت جوامع بشری، ایران با برخورداری از سابقه تاریخی و هویت و تمدن کهن و فرهنگ غنی و آیین و میراث ادبی درخشان، تاریخی آراسته به توحید و پالایش یافته از شرک، تاریخ و فرهنگی اعتلا یافته به انوار فروزان قرآن و عترت این میراث عظیم‌الشان پیامبر اسلام(ص) در اختیار دارد.

وی تاکید کرد: کشور ما با این سرمایه بزرگ گوی سبقت را از دیگران ربوده و امامت و پیشوایی امت اسلام را در کف گرفته است.

نایب  رئیس مجلس در ادامه با اشاره به سرمایه‌های جغرافیایی کشورمان گفت: ایران اسلامی در زمره جوامعی است که از ارزشمندترین منابع طبیعی و ثروت ملی برخوردار است و با موقعیت استثنایی جغرافیایی خود از بالاترین ظرفیت برای دستیابی به جایگاه اول اقتصادی منطقه بهره‌مند می‌باشد.

وی در خصوص سرمایه اجتماعی نیز اظهار داشت: برخورداری از سرمایه بزرگ فرهنگی و تاریخی کهن و موقعیت جغرافیایی برتر زمینه شکل گیری سرمایه عظیم اجتماعی این ملت بزرگ را رقم زده است.

نماینده قزوین یادآور شد: مردم ایران با برخورداری از پیشینه تاریخی، تمدنی و فرهنگی نیرومند و با الهام از آموزه‌های حیات بخش و انسان‌ساز قرآن و عترت همیشه در تاریخ جهان و اسلام درخشیده و آسمان گیتی را پرستاره نموده‌اند.

وی گفت: با طلوع خورشید پرفروغ امام بر آسمان پر ستاره ایران، ایران معاصر به مهد تولد اراده و ایمان عزم و پایداری، بصیرت و اندیشه تبدیل گردید و عالی‌ترین سطح از همبستگی و وحدت ملی و انسجام اسلامی را برای رویارویی با چالش‌های درونی و بیرونی به نمایش گذاشت.

نایب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: سرمایه عظیم اجتماعی ملت و رهبری دو گوهر گرانبها و بی‌بدیلی است که مسیر پرفراز و نشیب حرکت پرشتاب مردم شریف ایران را در طول سه دهه از عمر بالنده انقلاب اسلامی هموار نموده است و در حضور پرشور ملت بزرگ ایران در روز 9 دی ماه 88 یکی از جلوه‌های زیبا و ماندگار و بی‌بدیل این سرمایه بزرگ به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: گرانبهاترین و پرثمرترین سرمایه ملی برآمده از اراده ملت ایران، "نظام جمهوری اسلامی" است که زیباترین چهره را از مردم سالاری دینی عرضه داشت.

ابوترابی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی با تکیه بر آرای ملت هوشمند ایران و با محوریت ولی فقیه عادل هوشمند بصیر و شجاع، مسیر عزت و اقتدار را در طول سه دهه از عمر مبارک خویش پیموده است.

وی پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس را یکی از جلوه‌های زیبای این سرمایه بزرگ دانست و گفت: استقلال بی‌بدیل تمام عیار ملت بزرگوار ایران یکی از سرمایه‌های ارزشمند و گرانبهای این سرمایه بزرگ است.

نماینده قزوین ادامه داد: ثبات سیاسی، اقتدار و نقش محوری و تعیین کننده نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان از دیگر برکات ارزشمند این سرمایه بزرگ است.

وی همچنین اظهار داشت: امیدوارم در پرتو انوار فروزان قرآن با الهام از آموزه‌های دینی با تحکیم پایه‌های وحدت و انسجام ملی و اسلامی تحت رهبری و زعامت داهیانه رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی مسیر عزت و اقتدار را با شتاب بپیماییم و - همانگونه که معظم له در سخنان اخیر خویش اشاره فرمودند - قوای سه گانه با تبیین و تشریح و تدوین برنامه حرکت خویش در مسیر دستیابی به اهداف بلند چشم انداز سیاست‌های کلی ابلاغی در برنامه پنجم توسعه، مسیر عزت و اقتدار این ملت را هموار کنند.

وی ابراز امیدواری کرد نمایندگان مجلس در آستانه بررسی لایحه بودجه 89 بررسی و تصویب برنامه پنجم توسعه کشور، نقشه راه حرکت این ملت را در پیش روی خویش و مسئولان قوای اجرایی قرار دهند و با حرکت پرشتاب و متکی به اندیشه و عقل، در راه افزایش سرمایه ملی همبستگی و اتحاد و اقتدار این ملت بزرگ گام بردارند.

وی ضمن تبریک مجدد فرارسیدن دهه فجر خاطرنشان ساخت: امیدوارم ملت بزرگ ایران با حضور همراه با بصیرت و اندیشه و عزم و اراده خویش در راهپیمایی عظیم سراسری 22 بهمن یک بار دیگر چهره استوار و اراده برآمده از عقلانیت و ایمان و اعتماد به نظام ملت ایران را به نمایش بگذارند و 22 بهمن را به برترین نماد وحدت ملی و پیوند استوار و ناگسستنی ملت و نظام، مردم و رهبری نظام جمهوری اسلامی تبدیل نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet