حلول ماه ربیع الاول
1388/11/11 12:29:00
سرویس سیاسی
در دیدارلاریجانی با هیات پارلمانی آذربایجان تاکید شد

همکاری‌های علمی و فنی کشورهای اسلامی

**در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی و هیات پارلمانی جمهوری آذربایجان در ششمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی بر ضرورت همکاری‌های علمی و فنی میان کشورهای اسلامی تاکید شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" که برای شرکت در ششمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در کامپالا پایتخت اوگاندا به سر می‌برد، امروز با هیات پارلمانی کشور جمهوری آذربایجان در این اجلاس دیدار و گفتگو کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن استقبال از سفر قریب‌الوقوع ریاست مجلس آذربایجان به جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کشورمان را برای همکاری در کلیه زمینه‌ها به ویژه همکاری‌های علمی و فنی با آذربایجان و دیگر کشورهای اسلامی اعلام کرد.

دراین دیدار، هیات آذربایجانی نیز بر پشتیبانی کشور خود از مواضع منطقه‌ای بین‌المللی جمهوری اسلامی به ویژه ایستادگی برای دستیابی به انرژی هسته‌ای تاکید کرد.

این هیات تاکید کردند: انرژی هسته‌ای، فناوری است که حتماً باید در اختیار همه کشورهای اسلامی قرار گیرد.

هیات پارلمانی جمهوری آذربایجان با ابراز همدردی به دلیل شهادت دکتر علی محمدی به دست عوامل استکبار، این حرکت را محکوم کرد و تاکید کرد که همکاری دو کشور در کلیه زمینه‌های علمی و فنی برای مقابله با این توطئه‌ها ضروری است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet