هدر موبایل
1388/11/11 13:40:00
سرویس صحن
تذکر آیین نامه ای نماینده نهاوند:

امتناع بانک ها از استمهال وام‌های کشاورزی

**نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نسبت به امتناع بانک ها از استمهال وام های کشاورزی به وزیر اقتصاد تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مهدی سنایی نماینده نهاوند در قالب تذکری آئین‌نامه‌ای با انتقاد از کم رنگ شدن کار معاونت نظارت مجلس  گفت:‌ سال گذشته این موضوع مطرح شد که پیرو آن آقای لاریجانی اعلام کرد که دو معاونت نظارت و تنقیح در مجلس شورای اسلامی ایجاد شود. این موضوع بسیار حائز اهمیت است اما  آن چنان که باید واقعیت خارجی پیدا نکرد؛ کارکرد معاونت تنقیح قوانین به ویژه از جنبه نظارت مجلس بسیار مهم است و لازم است اگر این معاونت وجود دارد کار را جدی بگیرد.

نماینده نهاوند با بیان اینکه  می‌توان بخشی از خواسته‌های مردم را که در حوزه‌های انتخابیه به نمایندگان منتقل می‌شود از طریق این معاونت اعمال و به دولت ابلاغ شود، گفت:‌ برای کار آمد شدن مجلس، موضوع جدی و واقعی شدن معاونت نظارت و تنقیح قوانین بسیار حائز اهمیت است.

سنائی در بخش دیگری از تذکر خود با اشاره به بودجه خشکسالی گفت: اختصاص این بودجه یکی از مواردی است که از سال گذشته مورد بحث قرار گرفت و همچنین بر اساس قانون و آئین نامه‌ای که دولت تهیه کرده، وام‌های کشاورزی باید استمهال شوند.

وی با اشاره به نامه خود به وزیر اقتصاد افزود:‌ پاسخ وزیر اقتصاد به این نامه نشان دهنده وجود مصوبه‌ای در هیئت دولت است که بر اساس آن بانک‌ها باید وام‌های کشاورزی را در مناطقی که خشکسالی بوده استمهال کنند اما این اقدام انجام نشده است.

وی تصریح کرد: یکی از مراجعات اصلی از سوی کشاورزان به ما امتناع بانک‌ها از استمهال وام‌های کشاورزی است که هم مجلس برای این مسئله بودجه اختصاص داده و هم اینکه آئین نامه دولتی برای آن وجود دارد، بنابراین بنده خواهش می‌کنم که این موضوع جدی گرفته و به آن رسیدگی شود تا سر درگمی بین کشاورزان بیش از این ایجاد نشود.

سپس ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده نهاوند اظهارداشت:‌ در حال حاضر آقای حسینی وزیر اقتصاد نیز در صحن مجلس حضور دارند و تذکر شما را استماع کرده‌اند انشاءالله پیگیر خواهیم شد.

ابوترابی تصریح کرد: معاونت نظارت مجلس شکل گرفته و این معاونت مشغول سازمان دهی است و انشاءالله با حضور و تدبیر شایسته آقای باهنر امیدواریم در این حوزه و نیز حوزه تنقیح قوانین با همکاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس و نمایندگان ملت در بعد نظارتی قدم‌های جدی را برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet