خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/11/11 13:55:00
سرویس صحن

رسایی خواستار برخورد با همه عوامل حوادث اخیر شد

**رسایی گفت: دستگاه قضایی باید پاسخ دهد چرا برخی چهره‌های شناخته شده که در فجایع بعد از انتخابات و روز عاشورا نقش داشتند هنوز به دادگاه احضار نشدند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمید رسایی نماینده مردم تهران در تذکری آیین نامه‌ای با استناد به ماده 23 بند 11 و دو اصل قانون اساسی، اظهار داشت: احضار و بازداشت برخی از کسانی که در فتنه اخیر و در فجایع روز عاشورا نقش جدی داشتند باعث روشن‌گری در جامعه شد.

وی افزود: افکار عمومی با یک سوال بدون پاسخ مواجه است که دستگاه قضایی باید به این سوال پاسخ دهد که چرا برخی چهره‌های شناخته شده در حالی که در فجایع بعد از انتخابات و در فجایع روز عاشورا نقش داشتند هنوز احضار نشدند.

رسایی تصریح کرد: امروز در خروجی خبرگزاری‌ها آمده بود که فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرده 70 درصد اغتشاشگران روز عاشورا که تصویر آنها منتشر شده با همکاری مردم شناسایی شدند که بر این اساس سوال این است که تکلیف این 30% درصدی که تصاویر آنها منتشر نشده چیست.

وی ادامه داد: چرا باید دادگاه کسی که زیر پل کالج دستگیر شده است برگزار شود ولی فائزه هاشمی که فیلم او در همه جا پخش شده و در همه حوادث نیز نقش داشته است و حتی سفر تفریحی خود را رها کرده  و در اغتشاشات حضور پیدا کرد، هنوز به دادگاه احضار نشده است.

رسایی  با بیان اینکه چرا قانون اساسی رعایت نمی‌شود، گفت: در اصل 19 قانون اساسی آمده مردم ایران از هر قوم و قبلیه‌ای که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و امثال اینها سبب امتیاز نخواهد بود.

وی افزود: بر اساس اصل 20 قانون اساسی همه افراد ملت اعم از زن و مرد در حمایت یکسان از قانون قرار دارند و همه از حقوق اساسی انسانی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برخوردارند.

رسایی خاطر نشان کرد: اخیراً یکی از نمایندگان مجلس به خاطر انتقاد از یکی از شخصیت‌ها احضار شده است، هیئت رئیسه چه کاری انجام می‌دهد؟ ما نمی‌گوئیم نماینده مصونیت دارد، نماینده هم باید پاسخگوی حرف خود باشد اما سوال این است که چرا یک نماینده باید به خاطر انتقاد از هاشمی احضار شود اما کسانی که نظام جمهوری اسلامی را در این اغتشاشات زیر سوال بردند مصونیت داشته و هنوز احضار نشدند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کسی که لیست اراذل و اوباش را تهیه کرده و 200 میلیون تومان برای ایجاد اغتشاش به آنها داده بود به لندن پناهنده شده ولی هنوز احضار نشده است، تفاوت اینها و مردم چیست؟

نماینده تهران با اشاره به اینکه آیت‌الله آملی لاریجانی به این امور حساس است، گفت: پس چرا عده‌ای احضار و دیگران احضار نمی‌شوند. ما از قوه‌قضائیه خواستار رسیدگی به این موضوع هستیم.

ابوترابی فرد در پاسخ به وی گفت: دستگاه قضایی استماع کردند و برابر قانون عمل خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet