خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/11/11 14:08:00
سرویس صحن
نماینده مشهد در نطق میان دستور:

انقلاب اسلامی مقدمه‌ساز حاکمیت مکتب ناب اسلام محمدی است

**قاضی زاده گفت:‌ در آستانه سالگرد انقلاب اسلامی مجلس انقلابی باید هوشمندانه عمل و نقش تاریخی خود را به عنوان پاسدار قانون و چشم بیدار مردم در جایگاه خواص اهل حق منطبق بر تکلیف شفاف و روشن ایفا کنیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد در مجلس در نطق میان دستور خود با اشاره به فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: انقلاب اسلامی انفجار هویت و قدرت نهفته عظیم اسلام ناب در آخر الزمان و مقدمه‌ساز حاکمیت مکتب ناب اسلام محمدی بر همه قله‌های مدیریت و حاکمیت انسان در سراسر جهان بود.

قاضی زاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسیر حرکت مادی و معنوی ملت ایران را از فساد و جهل پهلوی به سوی مدینه موعود مهدوی و حیات طیبه توحید و عدالت اسلام تغییر داد گفت: کاروانی که به سوی دره آتش می لغزید، به دست الهی ولایت اهل بیت که از آستین امام بیرون آمد، به شهر بهشت الهی هدایت شد تا دین و دنیای مردم به سکانداری ولایت و فقاهت و عدالت مدیریت شود.

نماینده مشهد افزود: اگر شجره اسلام ناب در سرزمینی ریشه‌دار شود و در عرصه مدیریت جامعه میوه دهد، دیگر محصول فقر اعتقادی و گرسنگی اقتصادی و جهل سیاسی و فساد فرهنگی دیده نخواهد شد اما چنانچه در محوریت علمدار امت اسلام خدشه وارد شود، زمینه گمراهی فساد سیاسی و مدیریتی گسترش خواهد یافت و امت راه را گم خواهد کرد.

نماینده مشهد تصریح کرد:‌ ضمانت تحقق دولت کریمه، عزت اهل ایمان است و گرنه منافقین و اهل تردید میدان دار مدیریت افکار عمومی جامعه خواهند شد، اگر مدیریت افکار و اذهان و فضای تبلیغاتی ایران عزیز به دست منافقین جدید بیافتد و ملت ما را تغذیه کنند، جریان نفاق با رای مردم حاکمیت پیدا می کند.

قاضی زاده با اشاره به این مطلب که در آستانه سالگرد انقلاب اسلامی مجلس انقلابی باید هوشمندانه عمل و نقش تاریخی خود را به عنوان پاسدار قانون و چشم بیدار مردم در جایگاه خواص اهل حق منطبق بر تکلیف شفاف و روشن ایفا کنیم گفت :‌ چرا که هنوز ظرفیت‌های زیادی در حوزه عمل و تکلیف توسط نمایندگان ملت خالی است.

وی با بیان اینکه مجلس باید به وظیفه ساختاری خود مطابق با نیاز زمان عمل کند گفت: در این صورت است که قطار اجرایی کشور که مردم سرنشین آن هستند، مجبور به توقف نخواهد شد  و در این مسیر سخت به فرمایش علمدار جریان حق و زعیم عالم اسلام و نائب امام زمان (عج)، منشا باید بر اساس پافشاری بر عمل به تکلیف باشد نه مصلحت سنجی محافظه‌کارانه و در عمل به تکلیف باید اهل هزینه بود.

وی با اشاره به خطبه 182 نهج البلاغه گفت: اهل تردید عموما از پرداخت هزینه که در مسیر منافع خود نباشد، واهمه دارند اما یاران ولی قرآن را قرائت و به آن حکم کردند و با تدبر در فرائض آنها را اقامه کردند و سنت اسلام ناب را زنده کرده و بدعت را میراندند و دعوت به جهاد را اجابت و به رهبر خود اعتماد و از او تبعیت کردند.

نماینده مشهد افزود: اینک سئوال بزرگ اینست که آیا مجلس به مطالبات و منویات رهبر معظم انقلاب به خصوص در ماه‌های اخیر پاسخ شایسته داده و آیا با گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی وقت آن نیست که در فرایند ساختاری اداره مجلس مبتنی بر مسئولیت‌های ذکر شده در قانون اساسی تجدید نظر گردد تا آسیب‌ها رفع شود.

قاضی زاده تصریح کرد: مجلس که خود پایگاه حفاظت از قانون و متذکر به عملکرد دستگاه‌های دیگر است، باید ضمن استدلال کارشناسی دقیق و مبتنی بر شواهد واقعی بدون حب و بغض‌های فردی و جریانی باعث تصویب مقررات قوی و پایدار برای رفع نیاز مردم باشد و چشم نظارتی کشور بیش از همه باید در جهت ارتقای کارآمدی بر عملکرد خویش نظارت نماید تا مشکلات اصلاح شود.

وی با بیان اینکه  ملت ایران در روز 22 بهمن به همراه امام خویش از گردنه سخت و فتنه عمیق به وجود آمده عبور خواهد کرد گفت:‌ حتی اگر این عبور آگاهانه به قیمت جا ماندن برخی نخبگان سرشناس سابق انقلاب و ریزش خواص بی‌ بصیرت و خواب مانده باشد و تلخی این ریزش ‌های 8 ماهه با رویش عظیم 22 بهمن و جوانان مومنی که در انتظار حضور با نشاط در مسندهای مدیریت کشور هستند، شیرین خواهد شد.

نماینده مشهد در خاتمه ابراز امیدواری کرد مجلس شورای اسلامی از رویکرد دولت جهت اختصاص  اعتبار ویژه برای توسعه فرهنگ جامعه مبتنی بر فرهنگ اهل بیت حمایت نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet