ایام محرم 1398
1388/11/12 12:13:00
سرویس کمیسیون ها
نایب رییس کمیسیون اجتماعی:

عدم افزایش اعتبارات حمایتی مغایر برنامه‌های عدالت گستری است

**نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم افزایش اعتبارات دستگاه‌های حمایتی مغایر برنامه‌های عدالت گستری دولت و سیاست‌های کلان نظام است.

"هادی مقدسی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جلسه صبح امروز این کمیسیون اجتماعی گفت: در این جلسه که با حضور مسئولان سازمان‌های بهزیستی و تامین اجتماعی تشکیل شد، اعتبارات مربوط به این دستگاه‌ها در لایحه بودجه سال 1389 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: کمیسیون اجتماعی بررسی لایحه بودجه سال 89 را زودتر از سایر کمیسیون‌ها آغاز کرد زیرا دستگاه‌های زیادی از جمله وزارتخانه‌های کار، رفاه، تعاون، سازمان بهزیستی، کمیته امداد و ... تحت نظارت این کمیسیون قرار دارند.

مقدسی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه دولت در بودجه جاری رشدی نداشته است، متاسفانه اعتبارات مورد نیاز دستگاه‌های حمایتی را هم جزو هزینه‌های جاری آوردند. در حالی که شرایط بغرنجی در برخی از دستگاه‌ها مانند سازمان بهزیستی و کمیته امداد وجود دارد.

وی تصریح کرد: البته افزایش اعتبارات بخش عمرانی حدود 59 الی 60 درصد در لایحه بودجه سال 89 نیز حرکت خوبی است و تورم‌زا نیز نیست اما به لحاظ عدم تناسب با بودجه اعتبارات جاری بهویژه دستگاه‌های حمایتی و رفاهی مغایر با منویات مقام معظم رهبری وسندچشم‌انداز و برنامه توسعه است.

نماینده بروجرد با بیان این که تاکیدات مقام معظم رهبری در دهه چهارم همراه با ابلاغ سیاست‌های برنامه پنجم عدالت و پیشرفت توأمان است، خاطر نشان کرد: لذا اهمیت دادن به پیشرفت کشور وافزایش اعتبارات 60 الی 70 درصدی در این زمینه از یک طرف و از سوی دیگر محروم کردن دستگاه‌ها و بسته‌های حمایتی از افزایش اعتبارات مغایر برنامه‌های عدالت گستری دولت و سیاست‌های کلان نظام است.

وی افزود: این مباحث در کمیسیون در حال بررسی است و به معاونت نظارت راهبردی تکلیف کردیم که می‌بایست حتماً این موارد را اصلاح نماید.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی متذکر شد: افزایش اعتبارات دستگاه‌های حمایتی را در قالب پیشنهاداتی برای تحقق دستور مقام معظم رهبری برای هماهنگی عدالت و پیشرفت مطرح خواهیم کرد و در صحن‌علنی مجلس نیز از آن دفاع می‌کنیم.

مقدسی گفت: امیدواریم در سال آینده بتوانیم قدم مثبتی برای محرومیت زدایی و فقرزدایی و رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet