خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/11/12 17:04:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم رشت تاکید کرد:

بودجه بخش سلامت و درمان مطابق قانون برنامه چهارم نیست

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بازنگری در خصوص بودجه بهداشت و درمان، آموزش پزشکی به صورت اساسی مورد توجه قرار گیرد.

حسن تامینی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص بودجه بخش بهداشت، درمان و ‌آموزش پزشکی اظهار داشت: متاسفانه بودجه بخش‌های سلامت و درمان در وضعیت بسیار بدی قرار دارند، به نحوی که لازم است این موضوع به صورت بحث ریشه‌ای مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مشکلات بخش بهداشت و درمان به گونه‌ای شده که این موضوع برای بسیاری از مراجعان در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی واضح، دردآور و نگران کننده شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: لازم است یکبار هم که شده دولت و مجلس موضوع بخش بهداشت، درمان و سلامت را به گونه‌ای ریشه‌ای مورد توجه قرار دهند.

تامینی اساس پیشرفت هر کشور را در وهله اول سلامت و آموزش پزشکی آن دانست و افزود: در حالی که دین به بحث سلامت به عنوان زیرساخت توجه می‌کند اما در ایران متاسفانه به دلیل این که جامعه بازتاب این موضوع را احساس نمی‌کند به این مقوله توجه جدی نمی‌شود.

وی در ادامه به بخش بهداشت پرداخت و افزود: در بحث بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید توجه داشت که بهداشت مقدم بر درمان است و باید به بخش بهداشت توجه ویژه‌ای شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بی‌توجهی به بخش درمان به گونه‌ای است که هنگامی که بیماری مانند آنفلوانزای نوع A در جامعه شیوع می‌یابد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بودجه‌ای را به آن اختصاص می‌دهد.

وی یادآور شد: در حالی که در برنامه چهارم توسعه قرار بود 70 درصد بخش درمان را دولت بپردازد 30 درصد را هم مردم؛ اما متاسفانه وضعیت به گونه‌ای دیگر درآمده و 70 درصد مردم  می‌پردازند 30 درصد را دولت.

تامینی خاطر نشان کرد: دولت باید توجه جدی و ویژه‌ای به بحث قانونمند شدن و اجرای برنامه‌ها و ... در بخش درمان بنماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet