هدر موبایل
1388/11/13 08:39:00
سرویس صحن
لاریجانی:

راهبری امام خمینی (ره) بر قلب‌ها استوار بود

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راهبری امام خمینی (ره) قبل از اینکه بر ابزار حکومت ابتناء داشته باشد بر قلوب ملت ایران مستقر گردید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در جلسه علنی روز سه‌شنبه در نطق پیش از دستور خود ضمن گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام (قدس السره) به میهن اسلامی و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی و درود بر روح بلند آن پیشوای بی‌نظیر و شهدای عظیم الشان انقلاب گفت: انقلاب اسلامی چه در بعد داخلی و چه خارجی آنقدر صاحب درخشندگی است که مطالعه همه جوانب آن در ظرف زمانی 31 ساله ممکن نگردید.

وی افزود: از مختصات نادر این حرکت عظیم، ویژگی و خصوصیات معمار آن است که مرجعی صاحب سر و بصیرت و عارفی بزرگ و فیلسوفی عمیق و سیاستمداری تیزهوش است.

لاریجانی تصریح کرد: جمع همه این اوصاف که کمتر در شخصی جمع می‌شود باعث گردید تا راهبری این مرد الهی قبل از اینکه بر ابزار حکومت ابتناء داشته باشد بر قلوب ملت ایران مستقر گردید.

وی افزود: به همین جهت پس از ورود غرور آفرین این مرد بزرگ چنان سخنان وی بر دل‌ها اثر گذاشت که ظرف 10 روز حوادث بسیار پراهمیت، سرنوشت ملت ایران را تغییر داد.

رییس قوه مقننه ادامه داد: باید پذیرفت که ایران با رهبری امام سرمایه عظیمی یافت به نحوی که در طول حیات ایشان هم نظامی نوین با افکاری متعالی شکل گرفت و هم انقلاب اسلامی چراغ فروزان حرکت ملت‌های ستم کشیده گردید و هم بر چالش‌های سنگین که عمدتا آمریکا بر سر راه ملت ایران قرار داد، پیروز گردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسلامیت و جمهوریت و استقلال و آزادی میراث امام برای نظام جمهوری اسلامی است، خاطرنشان کرد: امام به ملت آموخت که اسلام را به عنوان یک مکتب کامل در همه عرصه‌ها در نظر آوریم و سیاست راستین از متن دیانت برمی‌خیزد و از این طریق راه انقلاب را از لیبرالیزم و سکولاریزم و اومانیزم جدا نمود و حکومت ایمان و اخلاق و سنت اسلامی مبنا قرار گرفت.

وی گفت: امام به فرزندان خود آموخت که استقلال با شعار نه شرقی و نه غربی محقق می‌شود و روشنفکری شرق زده آن روز یا اتکاء به غرب نمی‌تواند دوای درد ملت‌های مسلمان باشد و باید با سربلندی و اتکاء به خداوند با سلوک نبوی و علوی را مبنای حرکت خویش قرار داد.

لاریجانی اظهار داشت: در درون این تئوری جدید اکسیر عدالت و خودکفایی و بالندگی اقتصادی و شکوه زندگی عزت‌مندانه راست قامتانه سیاسی نهفته است.

وی افزود: اگر امروز عده‌ای به تعارض غلط شعار علیه روسیه می‌دهند کم توجهی و غفلت از یکی از ارکان انقلاب دارند که نظام جمهوری اسلامی از ابتدا بر استقلال از شرق و غرب راه خویش را آغاز کرده و حتی در سخت‌ترین شرایط باجی به هیچ یک از قدرت‌ها نداده است و ضد استعماری و استثماری بودن از ویژگی‌های انقلاب ماست.

نماینده مردم قم یادآور شد: امام به ما آموخت که آزادی، موتور محرک بالندگی استعدادها و عامل پایداری جامعه است. تعالی کشور جز در مسیر آزاد اندیشی رخ نمی‌دهد و جهت آزادی فکر در مکتب انقلاب اسلامی رسیدن به کمال ذاتی انسان‌هاست.

وی ادامه داد: آزادی هدفمند و تعالی بخش می‌باشد که هم ناقض دیکتاتوری در کشور است و هم آزادی را به فکر مربوط می‌کند نه به میل.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه امام همواره ملت را به اتحاد و برادری با یکدیگر و وحدت جهان اسلامی سفارش نمود، افزود: این دو امر کلید فتوحات انقلاب در 31 سال گذشته و راه رستگاری آینده است.

لاریجانی تصریح کرد: در آستانه 22 بهمن همگان باید به وصیت آن مرد الهی دل سپارند که در بین نصوص به جا مانده از امام هیچ امری به اندازه وحدت و برادری بین مردم سفارش نگردید و مبنای اصیل این فکر در "اشداء علی الکفار رحماء بینهم" نهفته است.

وی گفت: 22 بهمن روز خمینی است و روز پاسداری از خون شهداست و روز صیانت از آرمان‌های انقلاب است نه میدان مانورهای سیاسی و حرکت‌های اعجاجی که بیگانگان بر امواج آن عمارت عنکبوتی بسازند.

رئیس مجلس یادآور شد: 22 بهمن امسال می‌تواند حرکتی مایوس کننده برای بیگانگان، حرکتی نمادین از پایداری ملی و انقلابی و حرکتی وحدت بخش از امت اسلامی بر مبنای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای باشد و قطعا چنین تعریفی از 22 بهمن در مقابل دسایس آمریکا و رژیم صهیونیستی توان ملی ایرانیان را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: این روزها خبر استقرار تجهیزات جدید موشکی آمریکا در 4 کشور خلیج فارس منتشر گردیده و جالب اینکه در توجیه این عمل نگرانی کشورهای منطقه از ایران بیان شده است.

رئیس مجلس گفت: خیلی عجیب است که مسئولان جدید ایالات متحده متوجه نیستند که مشکل منطقه شما هستید که هر چه بیشتر تجهیزات وارد می‌کنید هم دولت‌های مقر این تجهیزات را نگران می‌کنید و هم اسباب زحمت برای سربازان خود فراهم می‌نمایید.

وی تصریح کرد: در طول این 31 سال در کدام مقطع جمهوری اسلامی به کشوری از همسایگان یا منطقه تعرضی داشته است. بلکه توسط یک کشور عربی همسایه، عراق و صدام مورد حمله قرار گرفته که البته جانانه دفاع کرد و وی را به سرنوشت شوم خود سوق داد.

لاریجانی افزود: استراتژی جمهوری اسلامی براساس نگاه عمیق امام، اتحاد کشورهای اسلامی و وحدت همه فرق شیعه و سنی است.

وی گفت: کشورهای منطقه هم باید بدانند این خیمه شب بازی آمریکا در حراست و ایجاد امنیت برای منطقه چیزی جز نوعی کلاه برداری سیاسی جدید نیست که می‌خواهند زمینه حضور خود را با هزینه دیگران فراهم نمایند.

 

رئیس مجلس با اشاره به کنفرانس لندن در موضوع افغانستان و پرده برداری از سیاست‌های دوگانه آمریکا، انگلیس و ناتو اظهار داشت: بعد از سال‌ها حرکت ماجراجویانه با شعار مبارزه با تروریسم و مواد مخدر حال اجلاس شیرینی خوری همکاری با آنان در لندن تشکیل شد.

وی افزود: هر چند این اجلاس به خودی خود شکست سیاست‌های نظامی ناتو را نشانگر بود اما چرا باید مردم منطقه تاوان سیاست‌های غلط امریکا و انگلیس را بدهند آنگونه که این روزها شاهد بحث و بررسی اشتباهات آقای بلر در انگلیس هستیم.

وی گفت: هر چند نحوه بررسی و اظهارات رسانه‌ای نوعی تئاتر سیاسی برای بازی انتخابات حزب آنان است اما چرا روشن نمی‌کنند که در چنین اشتباه صورت گرفته چه مرجعی باید پاسخگوی 800 هزار شهید و زخمی عراقی باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی  با اشاره به سخنان بلر که گفته بود "ما برای قدرت نمایی به کشورهای منطقه و ایران باید به عراق حمله می‌کردیم هر چند حالا معلوم شد که اطلاعات رسیده در مساله اتمی عراق درست نبوده است"، متذکر شد: آیا این جمله می‌تواند خون صدها هزار عراقی را توجیه کند؟ می‌تواند ویرانی تمام زیرساخت‌های عراق را پاسخگو باشد؟

لاریجانی رد پاییان ضمن تشکر از مسئولین کشور اوگاندا، روسای جمهور و مجلس این کشور در تشکیل کنفرانس بین المجالس اسلامی گفت: خوشبختانه در این اجلاس مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد روز جهانی غزه بصورت قطعنامه‌ای مورد تایید واقع شد و کمیته‌ای موظف شد موضوع فلسطین را مستمرا پیگیری نماید.

وی خاطرنشان ساخت: قطعنامه این کنفرانس در حمایت از فناوری صلح آمیز هسته‌ای و چرخه سوخت نیز گامی قوی در احیاء حقوق کشورهای اسلامی خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet