هدر موبایل
1388/11/13 13:37:00
سرویس صحن
گروسی در نطق میان دستور:

تعامل مجلس و دولت مهم‌ترین رکن توسعه کشور است

**نماینده مردم شهریار، شهر قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی افراد با اقدامات و صحبت‌های غیر کارشناسانه از جمله مباحث مربوط به دهک‌ها و خوشه‌بندی مردم را نگران و شیرینی اقدام بزرگ هدفمند کردن یارانه‌ها را بر کام آنها تلخ کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسین گروسی" درنطق میان دستور جلسه علنی روز سه‌شنبه ضمن تبریک سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه پیشرفت و عدالت به محضر رهبر انقلاب و ملت ایران اسلامی خصوصا مردم شهریار گفت: در حالی وارد سی و یکمین بهار آزادی می‌شویم که انقلاب شکوهمند اسلامی از آغاز تاکنون تهدیدهای فراوانی را پشت سر گذاشته‌ است.

وی افزود: دشمنان با جنگ تحمیلی، کودتاهای مختلف، اقدامات براندازانه و برخی اقدامات تجزیه‌طلبانه، ایجاد اختلاف بین مذاهب شیعه و سنی، تحریم‌های اقتصادی و سیاسی، صدور بیانیه‌ها علیه ایران و تلاش برای محروم کردن ایران از حق مسلم خود یعنی دستیابی به فناوری هسته‌ای، راه‌اندازی جنگ نرم علیه اعتقادات و ارزش‌های ملت و تلاش برای ایجاد تقابل و صف‌آرایی میان آحاد مردم و مسئولان و ایجاد شبهه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری و در نهایت ایجاد فتنه روز عاشورا و ده‌ها فتنه دیگر که هر کدام از آنها می‌توانست به تنهایی یک انقلاب و حکومت را ساقط نماید، قصد براندازی داشتند.

گروسی خاطرنشان کرد: به برکت رهبری‌های خردمندانه رهبر معظم انقلاب و حمایت قاطع مردم از رهبری در نهم دی ماه تمامی این فتنه‌ها خنثی شدند.

وی گفت: فراکسیون شاهد مجلس،‌ جانبازان، ‌ایثارگران و بسیجیان و ما فرزندان شهدا خواستار برخورد قاطع مسئولان قضایی با سران فتنه که هزینه‌های زیادی را به مردم ایران تحمیل کردند هستیم.

نماینده شهریار در ادامه خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: حال که با تدبیر و جدیت شما گام‌های مؤثر و اساسی به منظور ارتباط با بدنه مجلس و در جهت ایجاد تأمل و تعامل برداشته شد و جلسات مشترک بین دولت و مجلس به طور منظم و منسجم برگزار می‌گردد و همچنین و با کار کارشناسی جهت تحول عظیم اقتصادی و هدفمند کردن یارانه‌ها که در دولت و مجلس انجام گرفته و این لایحه به تصویب رسیده است، اجازه ندهید برخی افراد با اقدامات و صحبت‌های غیر کارشناسانه از جمله مباحث مربوط به دهک‌ها و خوشه‌بندی مردم را نگران و شیرینی این اقدام بزرگ را بر کام آنها تلخ کنند.

وی اظهار داشت: باید به گونه‌ای عمل شود که برنامه هدفمند کردن یارانه‌ها کامل اجرا شود تا اقشار ضعیف و کم درآمد آسیب نبینند و اطلاع‌رسانی کامل صورت گیرد.

گروسی به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آمل اشاره کرد و گفت: ایشان سه مرتبه خطاب به مسئولین فرمودند، راه خدمت به کشور تلاش، کار و تدبیر است که یقینا کشور برای طرح‌های بزرگ ارزشمند آن هم در این مقطع حساس نیاز به آدم‌های بزرگ و با اخلاص دارد.

وی افزود: از طرفی دولت را باید در اجرای طرح‌های بزرگ و انجام مصوبه‌های سفرهای استانی یاری کرد و رابطه میان مجلس و دولت را که مهم‌ترین رکن توسعه کشور است روز به روز قوی‌تر کرد نه اینکه تعداد دوستان را با بی‌تدبیری کاهش داد.

این نماینده مجلس همچنین خاطرنشان ساخت: در آستانه برنامه پنجم و تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه‌ها نیاز به تامل و همفکری میان دولت و مجلس می‌باشد و مشاهده می‌گردد برخی مدیران بی‌تدبیر خواسته یا ناخواسته درصدد ایجاد اختلاف و شبهه می باشند که اینگونه اقدامات در نهایت موجب دور شدن از مسیر واقعی خدمت و پیشرفت و کار و تلاش می‌شود.

گروسی گفت: با ایجاد وحدت و همدلی کشور سریع‌تر به قله‌های پیشرفت و ترقی خواهد رسید و برداشتناولین گام عملی در راه پیشرفت بیشتر بر عهده آموزش و پرورش است چرا که این نهاد زمینه‌ ساز استقلال،‌ ر شد و توسعه میان مردم ایران اسلامی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet