هدر موبایل
1388/11/13 13:02:00
سرویس صحن
طاهرخانی: خسارات باغداران هنوز پرداخت نشده است

دولت دراجرای به موقع قانون حداکثر توان خود را به کار گیرد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت نسبت به اجرای قانون در زمان مقرر خود از حداکثر توان و ظرفیت خودشان استفاده نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "امیر طاهرخانی" در جلسه علنی روز سه‌شنبه نسبت به بررسی سوالات نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی تذکر داد.

نماینده مردم تاکستان گفت: هیات رئیسه مجلس و برخی از کمیسیون‌ها از جمله کمیسیون صنایع و معادن در رسیدگی به سوالات نمایندگان کاملا جانبدارانه برخورد می‌کنند.

وی افزود: برخی از سوالات مدت‌ها در کمیسیون‌ها می‌ماند اما بررسی نمی‌شود.

طاهرخانی با بیان اینکه انتظار است سوالاتی که از سوی نمایندگان مطرح می‌شود در زمان مقرر خود مورد رسیدگی قرار گیرد، اظهار داشت: طولانی کردن رسیدگی به برخی سوالات زیبنده کمیسیون‌ها و مجلس نیست.

نمایده مردم تاکستان در قالب تذکر دیگری به خسارات باغداران اشاره کرد و گفت: در سال گذشته خساراتی به برخی باغداران وارد شد و متعاقبا هیات وزیران تسهیلاتی را برای باغداران مصوب کرد.

وی افزود: متاسفانه علی‌رغم گذشت نزدیک به 3 ماه از مصوبه هیات وزیران اقدامی در جهت پرداخت این تسهیلات صورت نگرفته است.

نماینده تاکستان متذکر شد: چرا مسئولان به وظایف خود عمل نمی‌کنند مردم واقعا در این موارد سرگردان هستند. عملکرد مسئولین موجب بدبینی به مسئولان می‌شود.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر اول نماینده تاکستان گفت: هیات رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی پی‌گیری می‌کنند که سوالات نمایندگان در دستور قرار گیرد.

وی گفت:‌ در جلسه‌ای با روسای کمیسیون‌ها این موضوع مطرح شد و امیدوارم با همکاری دستگاه‌های اجرایی، بررسی این سوالات شتاب گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به تراکم کارهای کمیسیون‌ها بررسی سوالات زمانبر شده است.

ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر دوم طاهرخانی نیز اظهار داشت: به طور جدی از دستگا‌ه‌های اجرایی درخواست قانونی و مطالبه جدی مجلس را مطرح می‌کنیم که دولت نسبت به اجرای قانون در زمان خود از حداکثر توان و ظرفیت خودشان استفاده نماید تا کشاورزان آسیب دیده بتوانند در جهت جبران گوشه‌ای از آسیب‌ها و خسارات اقدام نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet