هدر موبایل
1388/11/13 12:08:00
سرویس صحن
ادیانی راد: در رابطه با انحرافات بودجه 88 و برنامه چهارم

مجلس نقش نظارتی خود را ایفا کند

**"علی ادیانی راد" تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در رابطه با انحرافات موجود در اجرای قوانین بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشور و برنامه چهارم توسعه، نقش نظارتی خود را ایفا کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم قائم‌شهر،‌سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه در تذکری آیین نامه‌ای گفت: مجلس در روزهای آتی بررسی لایحه بودجه سال 1389 و برنامه پنجم توسعه را پیش رو دارد.

وی افزود: با توجه به گزارش دیوان محاسبات و ارزشیابی عملکردی که از بودجه سال 88 و برنامه چهارم توسعه صورت گرفته شاهد بودیم انحرافات غیرقابل قبول و غیرقابل انتظاری در رابطه با اجرای قوانین وجود داشته که بعضا موجب معطل ماندن بودجه 89 و برنامه پنجم شده است.

ادیانی تصریح کرد: از هیات رئیسه انتظار داریم اولا به گونه‌ای عمل شود که در رابطه با این انحرافات موجود در قانون بودجه سال 88 و برنامه چهارم توسعه مجلس نقش نظارتی خود را ایفا کند.

وی ادامه داد: اینطور نباشد مجلس بودجه‌های سنواتی یا برنامه‌های توسعه را تدوین کند تا در اجرا شاهد انحرافات ولو یک مورد یا موارد کم باشد.

ادیانی راد تاکید کرد: این اساسا با فلسفه قانون گذاری و منویات قانون گذار در تناقض است.

نماینده قائم‌شهر خاطرنشان کرد: همچنین از مجلس انتظار داریم که از همین الان ساز و کاری را پیش بینی کند و مرکز پژوهش‌های مجلس را فعال و کمیسیون‌های تخصصی و بویژه کمیسیون تلفیق چه مربوط به بودجه 89 و چه مربوط به برنامه پنجم توسعه را مجهز نماید تا انشاالله اولا شاهد تصویب و تدوین قوانینی در مجلس باشیم که قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی گفت: طوری نباشد که مصوبات صرفا آرمانی باشد و دستگاه‌های اجرایی در توجیه عدم اجرای قانون بگویند که این قانون جنبه اجرایی نداشته است.

عضو کمیسیون انرژی اظهار داشت: امیدواریم در این گونه مسایل مجلس با توجه به تجارب قانون گذاری سنوات گذشته و 4 برنامه قبلی به نحو مطلوب و متقنی ورود پیدا کند تا شاهد تصویب قانون بودجه 89 و برنامه پنجم توسعه باشیم که از ناحیه دستگاه‌های اجرایی جنبه اجرا پیدا کرده باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet