هدر اصلی
1388/11/13 12:30:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر بزرگواری:

نظر کمیسیون امنیت در مورد قطع رابطه با انگلیس به زودی اعلام می‌شود

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح قطع رابطه با انگلستان با اعلام نظر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دستورکار صحن علنی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعلی محمد بزرگواری" در جلسه علنی روز سه‌شنبه در تذکری با انتقاد از سفرهای داخلی و خارجی رئیس مجلس گفت: سفرهای رئیس مجلس در روزهای کاری مجلس تبعاتی منفی را برای اقتدار و شان مجلس دارد.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، علت این امر را پرسید که بزرگواری پاسخ داد: می‌بینم که وقتی رئیس مجلس در جلسه حضور ندارند در اکثر مواقع کار مجلس به دادن تذکرات توسط نمایندگان می‌گذرد و اگر ناطقی در جلسه نطق می‌کند یا وزیر صحبتی می‌کند نه ناطق و نه وزیر هیچ کدام نمی‌دانند که چه می‌گویند و همینطور شنوندگان هم استفاده‌ای نمی‌کنند.

سخنان بزرگواری با مخالفت بسیاری از نمایندگان مواجه شد.

ابوترابی اظهار داشت: ما که تذکر شما را نفهمیدیم، یعنی زمانی که آقای لاریجانی در جلسه حضور ندارند ناطق نمی‌فهمد که چه می‌گوید؟

بزرگواری در پاسخ گفت: شما خودتان در مجلس بی‌نظمی را شاهد هستید چرا باید دیگران را تحلیل کنیم و به تحلیل خود نپردازیم.

پس از این سخنان محمدحسن ابوترابی گفت: ما از شما انتظار این صحبت‌ها را نداشتیم این چه تذکری است، یعنی اگر رئیس مجلس خارج از کشور هستند همکاران ما بی‌نظمی می‌کنند؟ ‌واقعا خیلی متشکرم از این سخنان شما، بنا نیست که هر طور شده یک تذکری انسان بدهد.

وی تاکید کرد: اگر تذکر می‌دهید باید براساس اصول باشد.

بزرگواری در ادامه تذکر خود گفت: ما حق داریم در مجلس حرف بزنیم، ما در مجلس تنها دیگران را نقد می‌کنیم خودمان را هم باید نقد کنیم.

ابوترابی فرد در پاسه تصریح کرد: قطعا همه نمایندگان می‌توانند صحبت نمایند البته این تذکرات در پایان جلسه در چارچوب آیین نامه نیست اما به نحوی ریاست محترم مجلس نگاهشان این بود که در پایان جلسه تذکرات دوستان نماینده را داشته باشیم تا بتوانیم آیین‌نامه را به نحوی اصلاح کنیم که در چارچوب آیین نامه انجام شود اما تذکری را که ارائه می‌دهید باید براساس مبنایی باشد که بتوانیم استفاده کنیم.

ابوترابی در خاتمه به نماینده کهگیلویه گفت: مواردی را که فکر می‌کنید با اصلاح آنها نظم مجلس ارتقا پیدا می‌کند را نوشته و بنده هم استفاده می‌کنم اگر لازم بود که دلایلمان را مطرح نماییم خدمت شما عرض خواهیم کرد.

سپس بزرگواری در بخش دوم تذکر خود با اشاره به از دستور کار خارج شدن طرح توقف رابطه سیاسی با انگلستان گفت: دشمن جهان اسلامی صهیونیست‌ها هستند و دشمن ایران اسلامی هم انگلستان است این طرح را که از دستور خارج کرده‌اید.

ابوترابی در پاسخ به وی گفت: موضوع رابطه با انگلیس در دستور کار کمیسیون امنیت ملی است، طراحان نگاهشان بر این طرح اینگونه است که این طرح فعلا متوقف شود تا نظر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را داشته باشیم.

وی افزود: اگر نگاه طراحان به طرح موضوع باشد مانعی ندارد و ما پیشنهاد همکاران را طرح خواهیم کرد.

ابوترابی در خاتمه گفت:‌ نظر اعضای کمیسیون امنیت ملی هم نهایی شده است و ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet