شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/11/13 12:19:00
سرویس صحن

نماینده سراوان خواهان استخدام نیروهای بومی در نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان شد

**نماینده مردم سراوان گفت: استخدام نیروهای بومی در نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عبدالعزیز جمشید زهی نماینده سراوان با انتقاد از مصوبه امروز مجلس در خصوص طرح تقویت مرزبانی گفت: نباید بر اساس خیالات به موضوعات رسیدگی کنیم.

وی با اشاره به آمار و ارقام ارائه شده، اظهار داشت: با توجه به آمار و ارقام امنیت سیستان بلوچستان در دهه 60 چگونه بوده است؟ در دهه 60 یکسری نیروهایی داشته‌ایم که از همان مردم بلوچستان انتخاب شده بودند که به عنوان چریک در زمان قبل از انقلاب استخدام شدند و برخی هم در زمان انقلاب با ورود امام خمینی (ره) تحت عنوان جوانمرد استخدام شدند. در آن تاریخ حداقل 60 درصد پاسگاه‌های مرزی ما از نیروهای بومی برخوردار بودند حتی فرماندهان پاسگاه‌ها هم از افراد بومی منطقه بودند.

وی گفت: در آن زمان با وجود نیروی بومی ما از امنیت بهتری برخوردار بودیم تا زمانی که در دهه چهارم انقلاب هستیم و مسایل مختلفی را مشاهده می‌کنیم.

نماینده سراوان تصریح کرد: نیرویی که از شهر ارومیه می‌آید به سراوان از نظر فرهنگی، مذهبی، تفاوت‌هایی با مردم منطقه دارد. این نیرویی که از یک منطقه دیگر می‌آید اصلا از جهت روحی و روانی نمی‌تواند کار کند.

جمشید زهی تصریح کرد: نیروی بومی شرایط منطقه را بهتر درک می‌کنند و با مردم تعامل بیشتری دارند.

وی خواستار جذب نیروهای بومی به عنوان کادر رسمی در سیستان و بلوچستان شد.

نماینده سراوان با اشاره به حضور نیروهای بسیجی در منطقه گفت:‌ این نیروها از امنیت شغلی برخوردار نیستند و نمی‌دانند که چه جایگاهی را در نیروی انتظامی دارند. اما اگر به عنوان نیروی رسمی استخدام شوند قطعا از امنیت خوبی برخوردار خواهید شد.

سپس ابوترابی در پاسخ به وی گفت: انشاالله هم دستگاه‌های اجرایی و هم نمایندگان مجلس تذکر شما را مورد توجه قرار خواهند داد.

وی گفت: ما در چارچوب اختیاراتمان تذکر شما را مورد توجه قرار خواهیم داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet