حلول ماه ربیع الاول
1388/11/13 17:18:00
سرویس اقتصادی
نورا در گفتگو با خانه ملت:

وابستگی بودجه 89 به نفت افزایش یافته است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بودجه سال آینده از شفافیت لازم برخوردار نیست.

 

عباسعلی نورا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از لایحه بودجه سال آینده آن را پیچیده‌تر از سال‌های قبل دانست و اظهار داشت: وابستگی این بودجه نسبت به سال‌های گذشته به نفت بیشتر شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به بحث هدفمند کردن یارانه‌ها در لایحه بودجه سال آینده گفت: هدفمند کردن یارانه‌ها در بودجه سال آینده و همینطور نحوه قیمت گذاری‌های کالاهای یارانه‌ای از ابهامات زیادی برخوردار است.

وی تصریح کرد: هنوز نمایندگان دولت در این خصوص تدابیر مشخصی ندارند.

این نماینده مجلس با اشاره به قیمت نفت در لایحه بودجه سال آینده گفت: قیمت 65 دلاری نفت در بودجه سال آینده رقمی غیر قابل پذیرش و ریسکی است و درصورتی که قیمت 65 دلاری برای نفت محقق نشود با چالش بزرگی مواجه خواهیم شد.

نماینده زابل همچنین با اشاره به بحث مالیات‌ها در لایحه بودجه، افزود: در بخش مالیات لایحه بودجه با مشکلی همانند قیمت نفت مواجه هستیم.

نورا گفت: با بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم بودجه سال 89 از شفافیت لازم برخوردار نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در بحث صندوق توسعه ملی با چالش مواجه هستیم، اظهار داشت: این صندوق نیاز به قانون و مصوبات عملکرد اجرایی و اساسنامه دارد و این گونه مسایل مشخص نیست.

وی گفت: صندوق توسعه ملی برای اعتبار آینده کشور پیش بینی شده است، متاسفانه در بدو ورود برایش تعیین تکلیف کردند که 12 هزار میلیارد تومان از آن برداشت کنند و به صورت سرمایه واحد اقتصادی سرمایه گذاری کنند.

نماینده مردم زابل ادامه داد: کار مجلس دشوار است و احتمال نمی‌دهم که بتوانیم در این مدت کوتاه این لایحه را به درستی جمع بندی کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet