خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1388/11/13 19:05:00
سرویس بین الملل
لاریجانی در دیدار با ولیعهد قطر:

تبلیغ علیه ایران یک کلاه برداری سیاسی است

**شیخ تمیم بن آل ثانی ولیعهد قطر بعدازظهر امروز با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط مودت آمیز و برادرانه با همسایگان است، افزود: تئوری امام خمینی(ره) در سیاست خارجی اتحاد اسلامی و تقویت وحدت و همکاری میان کشورهای مسلمان بود و این راهبرد جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام است.

وی تبلیغ اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران در منطقه را یک کلاه برداری سیاسی و ادعاهایی پوچ و واهی خواند و تصریح کرد: ایران هیچ مشکلی با همسایگان خود ندارد و هیچ وقت قصد تجاوز به کشوری را نداشته و ندارد.

وی ایجاد تفرقه و جدایی در جهان اسلامی با ایجاد تضادهای ساختگی و پوچ را استراتژی قدیمی دشمنان اسلام و ملت های منطقه عنوان کرد.

لاریجانی با اشاره به روابط راهبردی رژیم گذشته در ایران با رژیم صهیونیستی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین و تقویت مناسبات برادرانه همه جانبه با کشورهای عربی محور سیاست خارجی جمهوری اسلامی گردید.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از روند روبه رشد مناسبات دوستانه ایران و قطر بر ضرورت تلاش برای استفاده تمامی عرصه ها تاکید کرد.

بر اساس این گزارش آقای تمیم بن آل ثانی ولیعهد قطر نیز دراین دیدار روابط دو کشور را بسیار خوب و نیرومند دانست و افزود: چشم انداز مناسبات دوستانه دو کشور بسیار روشن است.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی همواره در کنار جهان اسلام بوده است، افزود: طرح مسائل تفرقه افکنانه مانند فارس و عرب، شیعه و سنی یک بازی است که از سوی کشورهای بیگانه در منطقه مطرح می شود و کاملا پوچ و بی معناست.

وی تصریح کرد: دین ما یکی است و قطعا دشمن ما نیز یکی است. ولیعهد قطر در ادامه از مواضع کشورمان در دفاع از ملت مظلوم فلسطین قدردانی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet