شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/14 11:22:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر شهرزاد:

مرکز پژوهش‌ها نظر کارشناسی اولیه خود را ارائه داد

**رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده در مورد گزارش مرکز پژوهش‌ها در مورد لایحه بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور تصریح کرد: این مرکز آنالیز اولیه در خصوص بودجه سال آینده ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم اصفهان در قالب یک تذکر آیین‌نامه‌ای نسبت به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در مورد لایحه پیشنهادی  بودجه سال 1389 کل کشور انتقاد کرد.

"محمد کریم شهرزاد" با استناد به مواد 17 و 23 آیین‌نامه داخلی با بیان اینکه این مرکز زیر نظر هیئت‌رئیسه است، افزود: این گزارشات ذهنیت کارشناسی نمایندگان را به صورت یک طرفه و شفاهی شکل می‌دهد.

شهرزاد با بیان اینکه ما با مردم رودروایسی نداریم و باید با آنها با صراحت صحبت کنیم، ادامه داد: مرکز پژوهش‌ها نگاه خاصی به دولت دارد و این گزارشات متاثر از این نگاه خاص آنها است.

وی تصریح کرد: اگر مرکز پژوهش‌ها مطلبی را بیان می‌کند این اطلاعات نباید یکطرفه باشد چرا که ارائه این گزارشات بدون ارائه راه حل کارشناسی مصیبت سال‌های گذشته را پیش می‌آورد.

نماینده اصفهان گفت: مرکز پژوهش‌ها باید فرایند کار کارشناسی قوه مقننه باشد و گزارشاتی که ارائه می‌دهد همراه با راهگشایی‌ها باشد. بنابر این برخورد انتزاعی با مسائل درست نیست.

"علی لاریجانی" در پاسخ به تذکر "محمدکریم شهرزاد" تذکر وی را به دلیل اینکه در مورد دستور کار مجلس نبود، وارد ندانست.

وی گفت: صبح امروز یک جلسه غیررسمی برگزار شد و در آن دستاوردهای مرکز پژوهش‌ها در خصوص لایحه بودجه 89 ارائه شد.

رییس مجلس خطاب به شهرزاد تصریح کرد: در این جلسه فقط یک گزارش اولیه ارائه شد ولی شما به گونه‌ای صحبت می‌کنید که گویا بقیه حق ندارند صحبت کنند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: شما با این صحبت‌هایتان به مرکز پژوهش‌ها اتهام می‌زنید و می‌گویید آنها دارای افکار خاصی هستند.

وی افزود: این کارشناسان اعلام کردند که چرا در حالی که در قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها 10 تا 20 هزار میلیارد تومان برای این اجرای این قانون در سال اول در نظر گرفته شده، در لایحه بودجه این مبلغ 40 هزار میلیارد تومان آمده است.

لاریجانی تاکید کرد: مرکز پژوهش‌ها در جلسه غیرعلنی امروز یک آنالیز اولیه در خصوص لایحه بودجه 89 ارائه کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet