عید سعید فطر
1388/11/14 12:02:00
سرویس صحن

انتقاد حیات مقدم به پخش فیلمی درباره ماهشهر در سیما

**نماینده مردم بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی نسبت به پخش فیلمی که این شهر را شهری برخوردار معرفی می‌کند، تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "خلیل حیات مقدم" در جلسه علنی روز چهارشنبه طی یک اخطار اصول 84 و 28 قانون اساسی گفت: چند روز گذشته فیلمی از شبکه سوم صدا و سیما تحت عنوان مستندی از بندرماهشهر پخش شد که بصورت اتفاقی آن را دیدم.

وی افزود: این فیلم از یک فضای بسته با یک نگاه بدون توجه به حاشیه‌های شهر تهیه شده است.

حیات مقدم تصریح کرد: در حالی که این شهر بیشترین جنگ زدگان را در خود جای داده است و بیشترین حاشیه‌های شهرنشینی را در استان خوزستان دارد و بیشترین آمار بیکاری را در سطح ایران و استان خوزستان داردف در این فیلم به صورت مدینه فاضله به نمایش درآمده است.

نماینده مردم بندر ماهشهر ادامه داد: این فیلم می‌تواند بندر ماهشهر را از بسیاری از امکانات محروم کند و نمی‌دانم این فیلم با مجوز کدام مسئولی تهیه و بر چه اساسی پخش شده است.

وی در ادامه گفت: قصد گله گویی از صنایع پتروشیمی ندارم زیرا آنها زحمات زیادی کشیدند اما در هر خانواده‌ای از بندر ماهشهر و شهرستان امیدیه یک نفر بیکار وجود دارد. در این بندر 55 هزار خانوار زندگی می‌کنند و 55 هزار بیکار داریم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی ادامه داد: در این فیلم ماهشهر شهری برخوردار و مدینه فاضله است؛ شهری که نه فاضلاب دارد نه آب شرب و نه امکانات بهداشتی، آموزشی، جاده و... .

نماینده ماهشهر اظهار داشت: هیچ خطری این انقلاب را تهدید نمی‌کند الا بیکاری هیچ کسی باورش نمی‌شود که آمار بیکاری در ماهشهر صنعتی بالای 28 درصد باشد.

"محمدرضا باهنر" که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: یک جمله مضمونی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دولت می‌گویم این که لیست کارهای انجام شده تومار بلندی دارد و کارهای انجام نشده تومارش بلندتر است.

وی افزود: فکر می‌کنم این را باید در مورد بسیاری از مناطق کشور صادق بدانیم یعنی آن فیلمی که شما گفتید ما ندیدیم اما قاعدتا نظر شما این هم نیست که فیلمی بسازید که فقط بدبختی‌ها را نشان دهید.

باهنر خاطرنشان ساخت: فیلم‌هایی که ساخته می‌شود باید متعادل باشد. هم قسمت پر لیوان را نشان دهد هم قسمت خالی لیوان را.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet