ایام محرم 1398
1388/11/14 14:44:00
سرویس صحن
قاسمی تاکید کرد:

شالوده انقلاب اسلامی استقلال و آزاد اندیشی بود

**نماینده مردم لاهیجان گفت: شالوده انقلاب اسلامی نوظهور شور و نشاط اسلامی، عدالت‌خواهی، رهایی از ظلم و ستم، استقلال و آزاد اندیشی بود که در اهداف خاص مردم تجلی پیدا کرد.

یوسف قاسمی نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود با اشاره به اینکه نطق امروز من پیرامون مسائل سیاسی نبوده و در خصوص مسائل اجتماعی کشور است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با عمر بالای 30 سال، در عصر 21 و عصر تکنولوژی با قدرت اندیشه رهبری عالم و حمایت مردم در صحنه روزگار ظهور کرد. شالوده این پدیده نوظهور شور و نشاط اسلامی، عدالت‌خواهی، رهایی از ظلم و ستم، استقلال و آزاد اندیشی بود که در اهداف خاص مردم تجلی پیدا کرد.
وی افزود: پس از جایگزینی حکومت اسلامی عواملی چون شرارت‌های هدفمند، جنگ، اختلافات داخلی، تحریم‌های خارجی،‌ بروز مشکلات اقتصادی و شتاب کثرت جمعیت کشور اهداف نظام را نشانه رفتند و بخش زیادی از منابع مادی و معنوی و فرصت‌ها را به یغما بردند.
نماینده مردم لاهیجان با بیان اینکه باید توجه داشت که ملتی همواره پیروز است که امید به آینده و نشاط اجتماعی را از دست ندهد و پر انرژی، پایدار و ثابت قدم در راه رسیدن به اهداف خود باشد، گفت: بنا بر شواهد و شرایط فضای اجتماعی کشور نشاط و شادابی جامعه در حال کمرنگ شدن است.
وی تاکید کرد: اکثر متولیان امر، رسانه ملی و مسئولان ما در بخش‌های فرهنگی در این مسیر نیاز جامعه جوان ما را به خوبی تحلیل نکردند در حالیکه کارشناسان نسبت به کاهش شادی و نشاط در جوانان هشدار داده‌اند و آمارها نیز نشان می‌دهند که 11 میلیون نفر از جامعه ما دچار بیماری‌های روانی هستند.
قاسمی با بیان اینکه آمار اعتیاد، استفاده از قرص‌های روان‌گردان، کم شدن سرانه مطالعه مردم نشانگر این موضوع است، گفت: عدم وجود نشاط اجتماعی ناشی از نوعی مشکل افسردگی است که این موضوع در حوزه‌های اجتماعی بعنوان یک تهدید قلمداد می‌شود در صورتی که با بسترسازی فرهنگی و هدف‌گزاری مطلوب و پرهیز از شعارگرایی می‌توان از انرژی‌های منفی متراکم در جامعه انرژی‌های مثبت فراگیر ساخت. وی اضافه کرد: در بسیاری از دستورات انبیاء و اولیای ما بر شادی و نشاط جامعه تاکید شده است. در جامعه اسلامی مسائل زیادی است که می‌تواند به شادی مردم منجر شود اما مسائل مادی و غیر مادی مانند عدالت اجتماعی، عدم تبعیض، نبود فقر، نداشتن دلهره‌های اجتماعی، احساس امنیت روانی و اجتماعی، شهرسازی بر پایه معماری بومی و اسلامی، زیباسازی شهرها و روستاها و توجه به محیط زیست و صدها عامل و شاخص دیگر موجب بروز نشاط اجتماعی می‌شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شادی و نشاط گمشده جامعه ماست گفت: شادی و نشاط یک نیاز فردی و اجتماعی است و انسان به خاطر ارگانیزم بدنی خود نیاز به شادی و نشاط دارد اما به دلیل بسیاری از استرس‌ها سیستم امنیتی او دچار مشکل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet