هدر موبایل
1388/11/16 13:19:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

تخصیص 40 هزار میلیارد تومان برای هدفمند کردن یارانه ها درست نیست

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه قیمت بالای نفت و اختصاص ۴۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای یارانه‌ها را از مهمترین نقاط ضعف بودجه سال آینده دانست.

موسی‌الرضا ثروتی در ارزیابی از ویژگی‌های بودجه سال آینده در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: توجه به بخش فرهنگ، اشتغال، کشاورزی، طراحهای عمرانی و توجه به اعتبارات استانها از جمله نقاط قوت بودجه 89 است.

وی در ادامه قیمت بالایی که برای نفت در نظر گرفته شده است، اختصاص 40 هزار میلیارد تومان برای هدفمندکردن یارانه، قیمت 985تومان برای دلار را از نقاط ضعف این لایحه مطرح کرد.

ثروتی با بیان اینکه باتوجه به اینکه در بودجه سال جاری دلار 950 تومان در نظر گرفته شده بود دولت می بایست دلار را با 950 تومانی به بازار ترزیق کند تصریح کرد: هرچه قیمت مناسب تری برای دلار در بودجه در نظر گرفته شود عاقلانه تر است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ارتباط با استفاده از ذخائر صندوق توسعه ملی نیز اظهار داشت: برداشت از صندوق توسعه ملی برای کارهای عمرانی نیز از نکات منفی لایحه دولت است. دولت 34هزار میلیارد تومان برای بخش عمرانی در بودجه دیده شده است که 22 هزار میلیارد تومان آن از نفت و مابقی آن یعنی 12 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی تامین شود؛ در حالی که مانند حساب ذخیره‌ارزی برای کارهای عمرانی نباید از موجودی این صندوق هزینه شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet