خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/11/17 11:05:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس در گفتگو خانه ملت

پارلمان اسلامی موثرتراز بین المجالس عمل‌خواهد کرد

**رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: در صورتی که اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی در آینده نزدیک تبدیل به یک" پارلمان اسلامی" شوند تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

علی لاریجانی افزود: دراین صورت بین المجالس کشورهای اسلامی می‌توانند مانند پارلمان اروپا شوند اما در همین حد فعلی نیز مفید هستند.

وی تصریح کرد: اینکه کشورهای اسلامی دریافت یکسانی را نسبت به مسایل جهان اسلام داشته باشند مفید است.

رئیس قوه مقننه درادامه خاطرنشان کرد: برخی بیانیه‌ها که در اجلاس‌های بین المجالس صادر می‌شود بیشتر جنبه سیاسی و اعلام موضع واحد دارد.

وی با اشاره به اجلاس بین المجالس اوگاندا گفت: در اجلاس اخیر کمیته‌ای برای قدس تشکیل شد و این یک موضع هماهنگ با پارلمان‌های کشورهای اسلامی است. همین امر باعث می‌شود که کل کشورهای اسلامی روز قدس را پیگیری نمایند.

لاریجانی اظهار داشت: در اجلاس کشورهای اسلامی باید بر حسب ساز و کار جدید و یک فرمول بندی برسیم تا به کارآمدی بیشتری نیز دستیابی پیدا کنیم.

رئیس مجلس در خصوص نقش اجلاس‌ها و تاثیرگذاری مجالس کشورهای اسلامی بر روی دولت‌ها گفت: برخی پارلمانی‌ها کاملا دموکراتیک هستند و تاثیرگذاری فراوانی را بر روی دولت‌های خود دارند و برخی اعضای بین المجالس کشورهای اسلامی تاثیرات زیادی را بر روی دولت‌های خود می‌گذارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet