هدر اصلی
1386/09/18 13:42:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده گچساران: اشتباه اصلی آمریکاییها عدم درک صحیح از جوهره تفکر اسلام ناب است

نماینده مردم گچساران تصریح کرد: اشتباه یا اشتباهات اصلی آمریکاییها عدم درک صحیح از جوهره تفکر اسلام ناب است، به همین دلیل استقامت، مجاهدت و شهادت را درک نکردند و درک نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق علی‌مراد جعفری، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض تسلیت به مناسبت شهادت جواد الائمه حضرت امام محمدتقی (علیه‌السلام) و با سلام و صلوات بر پیامبر اعظم و ائمه اطهار و درود و سلام بر ارواح ملکوتی حضرت امام و شهدای مظلوم اسلام و قرآن و آرزوی سلامتی و عمر با عزت برای مقام معظم رهبری.

خدا را شکر می‌کنم که راهبرد جمهوری اسلامی ایران در مسائل هسته‌ای، راهبرد درست و صحیحی بوده. مؤید این مطلب گزارش سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در چند روز اخیر بوده. بالاخره آمریکاییها به اشتباه خود اعتراف کردند و گفتند که جمهوری اسلامی ایران به سمت سلاح هسته‌ای حرکت نمی‌کند. البته اشتباه یا اشتباهات اصلی آمریکاییها عدم درک صحیح از جوهره تفکر اسلام ناب است، به همین دلیل استقامت، مجاهدت و شهادت را درک نکردند و درک نخواهند کرد.

فرهنگ ما رمضان و عاشوراست، صفر و محرم است. مصادیق عینی آن ائمه اطهار و عالمان مجاهد فی‌سبیل‌الله، صلحا و شهداء و در یک کلام به فرمایش امام عظیم‌الشأن مقصد ما مکتب ماست.

با تقدیر و تشکر از عملکرد دولت جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد خصوصاً در سفر به استان کهکیلویه و بویراحمد که با هدف مشاهده، پیگیری و اجرایی شدن مشکلات مردم بوده؛ کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی، تلاش درجهت برقراری امنیت اجتماعی، توزیع سهام عدالت بین اقشار آسیب‌پذیر، سامان‌دهی بسیاری از زیرساختهای بنیادین، مبارزه با مظاهر زشت و پلید فرهنگهای اجنبی و شبیخون فرهنگی، حمایت از بخش تحقیق و پژوهش در ابعاد مختلف، بسترسازی جهت شکوفایی استعدادها، نوآوری و اختراعات.

و اما، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور محترم! شهرستان گچساران که حدوداً یک سوم نفت و گاز کشور را دارد، مردم شریف این دیار در مبارزه علیه رژیم طاغوت شهدای بسیاری را تقدیم اسلام کردند و بعد از پیروزی انقلاب با عزت و اقتدار از آرمانهای امام حفاظت کردند که آمار شهیدان، جانبازان و آزادگان (این منطقه) مؤید این مطلب است. خوشبختانه در جمهوری اسلامی در شهرستان گچساران و باشت کارهای خوبی انجام گرفته، خدمات زیادی شده که قابل تقدیر و تحسین است، اما کمبودها و مشکلات آنقدر زیاد است که عزم و اراده بلند می‌طلبد تا ان‌شاءالله همه با هم بتوانیم دین خود را به مردم شریف و نجیب ادا نماییم. بیشترین خواسته و نگرانی پدران و مادران و جوانان عزیز شهرستان گچساران و باشت و اطراف مشکل بیکاری آنهاست که در هر سفر و ملاقات با چهره‌ای مظلومانه از نماینده‌شان کار می‌خواهند. آنها کاری به اعداد و ارقام ندارند، از تبعیض در جذب و بکارگیری نیروها ناراحتند و شدیداً اعتراض دارند. در حد توان بخشی از این مشکلات را به حضرت‌عالی و دفتر اطلاع‌رسانی (منتقل) نموده‌ام.

و اما پیشنهادات؛

ـ راه‌اندازی پتروشیمی گچساران که از نظر اقتصادی تقریباً ویژه و منحصر به فرد است، زیرا این پروژه تا 30 سال آینده هم خوراک آن معلوم است و هم فروش آن. اگر پتروشیمی گچساران راه‌اندازی شود، به فاصله 100 کیلومتر در محروم‌ترین نقطه کشور 3 الی 4 پتروشیمی راه‌اندازی می‌شود. پتروشیمی‌های دهدشت، نورآباد، بروجن و غیره. بنابراین بخشی از مشکلات جوانان گچساران و اطراف که بیکارند از این طریق حل می‌شود. اما چرا اینهمه تأخیر و چرا چند سال است مردم همچنان چشم براهند؟ سد چم شیر که در سفر دولت محترم به استانهای بوشهر و استان ما مطرح شد، ولی تاکنون متأسفانه راکد مانده. اهمیت آنرا حضرت‌عالی بهتر از هر کس دیگر می‌دانید که چه منافعی برای جمهوری اسلامی دارد. از این طریق هم بخشی از جوانان بیکار گچساران و باشت مشکل بیکاری‌شان حل می‌شود.

ـ دو بانده کردن جاده بابامیدان ـ خیرآباد که طرح مطالعاتی آن در سفر استانی در مورخه 7/1/85 تصویب شد. باتوجه به اینکه این جاده بین شیراز و اهواز می‌باشد، اما متأسفانه بیشترین آمار تصادف و کشته و زخمی را دارد. این جاده از جاده‌های مهم کشور می‌باشد، انتظار دارم بعنوان پروژه ملی در سال 86 عملیاتی و اجرایی شود.

ـ در ارتباط با جاده کمربندی گچساران؛ این جاده که سالهای سال متأسفانه بخاطر عدم بودجه کافی راکد مانده بود، هم‌اکنون 7 کیلومتر آن باقی مانده که هزینه‌های سنگینی را می‌طلبد. اگر این 7 کیلومتر ملی اعلام نشود، سالهای سال بایستی مردم گچساران همچنان شاهد تلفات و کشته‌های ناشی از تصادف و عبور و مرور ماشینهای سنگین باشند.

ـ جاده ده بزرگ ـ پیچاب که بعد از 27 سال تعطیلی و رکود با همت مسؤولین وزارت راه شاهد اولین انفجار بزرگ بودیم، اگر زودتر به اتمام برسد از نظر امنیتی، اقتصادی، کشاورزی و اجتماعی بزرگترین خدمت را به مردم منطقه می‌توان انجام داد.

ـ جاده میانه در منطقه باشت، مربوط به سادات بیدک که به علت صعب‌العبور بودن کشاورزان متأسفانه نمی‌توانند از باغات خود خوب استفاده نمایند. انتظار دارم مسؤولین مربوطه عنایت داشته باشند تا این مشکل رفع شود.

تمام استان کهکیلویه و بویراحمد بجز بخش مرکزی گچساران بعنوان مناطق محروم مصوب شده، ولی متأسفانه بخش مرکزی گچساران که محلات فقیرنشین و پرجمعیت دارد، مانند محله سادات، رادک، لبنان و بالای خیابان شهید کیامرثی و روستاهایی که از آب شرب بهداشتی محرومند و از نظر امکانات ورزشی و سایر امکانات جزو فقیران و محرومین واقعی‌اند، از نظر مسؤولین برخوردار محسوب شده، آیا این عدالت است؟ بنظر من این عین تبعیض است و با شعارهای عدالت‌خواهی و مهرورزی مغایرت دارد. از رئیس‌جمهور محترم تقاضا دارم دستور رفع تبعیض را صادر نمایند.

و اما وضعیت حمل و نقل شهری در گچساران؛ متأسفانه یکی از مشکلات مردم شرف گچساران، باشت و اطراف اوضاع نابسامان وسائط نقلیه است. با توجه به اینکه جناب آقای مهندس محرابیان مجوز 15 اتوبوس را دادند، اما شهرستانهایی که تقریباً مشکلی در این رابطه ندارند، با گچسارانی که فاقد وسائط نقلیه است، اگر بنا باشد با هم در نوبت باشند، اینهم عین تبعیض است. از وزیر محترم صنایع و معادن انتظار دارم این مشکل را سریعاً برطرف نمایند.

در فرودگاه گچساران مدت 2 سال است که پروازهای گچساران‌ـ تهران و بالعکس تعطیل شده. فرودگاه گچساران هم‌اکنون آمادگی حداقل 3 پرواز در هفته را دارد.

از مسؤولین وزارت نفت بخاطر کمک به روستاهایی که در مسیر تأسیسات نفت و گاز قرار دارند، تشکر می‌کنم، ولی انتظارات مردم بیشتر از اینهاست. عبور چند خط لوله بزرگ نفت و گاز، چاهها و تأسیساتی که در اطراف شهر و روستاها قرار دارند، باعث آلودگیهای بیش از حد شده که عوارض ناشی از آن باعث امراض گوناگون شده. لازم است جبران آن با فضای سبز، عوارض و کمک به پروژه‌های عمرانی انجام گیرد تا از این راه جبران شود.

از وزیر محترم بهداشت و درمان مجوز احداث دانشکده پیراپزشکی و بهداشت گچساران را خواستارم. از جناب آقای دکتر جاسبی بخاطر عنایتی که به شهر شهیدپرور باشت            داشته‌اند و مجوز دانشگاه آزاد اسلامی باشت را صادر نمودند تشکر می‌کنم.

از جناب آقای دکتر علی احمدی رئیس دانشگاه پیام‌نور و سرپرست فعلی وزارت آموزش و پرورش که مجوز دانشگاه پیام‌نور را در باشت صادر نمودند تشکر می‌کنم.

مردم باشت و گچساران از داشتن سینما محرومند. کارخانه شیرآلات نفت و گاز در گچساران که بودجه زیادی را دریافت نمودند، ولی متأسفانه بخاطر تغییر مدیران در بلاتکلیفی مانده.

از جناب آقای دکتر دهقان تقاضا دارم که بیمه جانبازان عزیز را که قبلاً پرداخت شده برقرار شود.

بر محمد و آل محمد صلوات

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet