ایام محرم 1398
1388/11/18 12:34:00
سرویس صحن
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:

احساس نابرابری در میان شهروندان عامل تضعیف اتحاد و انسجام است

**غلامحسین مسعودی در نطق میان دستور خود بر حفظ وحدت ملی و منافع ملی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامحسین مسعودی، نماینده مردم اهر و هریس در نطق میان دستور روز یکشنبه خود با اشاره به قانون اساسی کشورمان گفت: ‌قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اصول متعدد بر هویت مشترک، حقوق و تکالیف مشترک، مشارکت و دخالت در سرنوشت و توزیع مشترک و عادلانه ثروت تأکید دارد.

نماینده اهر و هریس با اشاره به  اصل 56 قانون اساسی اظهار داشت:‌ از نظر قانون اساسی حاکمیت از آن خدا است و او انسان را حاکم بر سرنوشت خود قرار داده است؛ چنین رویه‌ای مبنای جمهوری در قانون اساسی است و به تبع این روح کلی، بر اصول متعدد بر اتکای امور و تصمیمات کشور و آرای عمومی تأکید دارد.
مسعودی تصریح کرد:‌ آگاه باشید که اگر با بدسلیقگی‌‌ و تنگ ‌نظری ها در عرصه‌های مشارکت مردم خللی ایجاد نمائیم و فرصت انتخاب شدن و انتخاب کردن را به همه ندهیم، بر خلاف منافع ملی عمل کرده و به اتحاد ملی لطمه وارد کرده‌ایم.

وی افزود:‌ هویت مشترک و پذیرش وحدت اقوام مختلف کشور نکته‌ای است که باید در چارچوب اتحاد ملی و خواسته جدی قانون اساسی جمهوری اسلامی به آن توجه کرد.
نماینده مردم اهر و هریس با اشاره به برخی مواد قانون اساسی از جمله اصول  12، 13، 15، 17، 18، 19 و 20، گفت: در اقوام مختلف قومی و زبانی نه تنها قانون اساسی جمهوری اسلامی محدود نشده است بلکه اصول قانونی در جهت حفظ و حتی توسعه فرهنگ‌های گوناگون پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: در مجلس که نمادی از وحدت در عین کثرت اقوام است باید همه ما در قبال فرهنگ‌های بومی احساس مسئولیت کنیم و طبق اصول مصوب در قانون اساسی از دولت پاسخ بخواهیم.

مسعودی در ادامه نطق خود با اشاره به این مطلب که عدم تبعیض یکی از ویژگی‌های حکومت قانونی تلقی می‌شود، اظهار داشت:‌ در حکومت قانونی، همه در برابر قانون از حقوق و تکالیف مشترک برخوردارند و تبعیض ناروا وجود ندارد و از همین رو اصول  19 و 20 قانون اساسی به صراحت بر تساوی حقوق شهروندی همه شهروندان تأکید می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان نطق خود با تاکید بر برخورد یکسان با همه شهروندان گفت: یقین بدانیم هر چه نابرابری و یا احساس آن توسعه یابد پیوندهای اتحاد و انسجام آفرین ضعیف ‌تر و سست‌ تر می‌شود از این رو وظیفه نمایندگی اقتضا می‌کند که مجلس در تأمین آزادی‌های مردم و اعمال حق و انصاف و برخورد یکسان با همه شهروندان در امور مختلف نظارت کرده و در مقابل برخوردهای ناروا و غیر منصفانه از حقوق مردم پاسداری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet