شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/18 15:06:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به رییس جمهوری و مسئولان اجرایی

**تذکرات کتبی نمایندگان به رییس جمهوری و مسئولان اجرایی کشور در صحن علنی مجلس قرائت شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور روز یکشنبه توسط جاسم ساعدی عضو هیات رئیسه در صحن علنی مجلس قرائت شد که متن آن به این شرح است:

امیری نماینده زرند در تذکر به وزیر راه و ترابری خواستار اقدام برای حل مشکل ریل قطار - مسیر تهران - کرمان بخصوص قطعه بافق - زرند شد.

یحیی زاده نماینده تفت خواستار دستور رئیس جمهور برای مقابله با کارهای خلاف شئون اسلامی بعضی از دفاتر هوایی و آژانس‌های مسافرتی و در تذکر به وزیر آموزش و پرورش اجتناب از تصمیمات عجولانه در ارتباط با آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و به وزارت کشور و اطلاعات به کار‌گیری تمامی تدابیر لازم برای دستگیری سارقان و باز گرداندن کتیبه 700 ساله مسجد جامعه یزد شد.

نقوی حسینی نماینده ورامین در تذکر به وزیر رفاه و تامین اجتماعی خواستار تامین پزشکان متخصص بیمارستان 15 خرداد شهرستان ورامین شد.

فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب، جلالی نماینده شاهرود و سبحانی نیا نماینده نیشابور به وزیر امور خارجه خواستار ارائه توضیح در خصوص موضع گیری‌های اخیر در مقابل موضوع تبادل سوخت هسته‌ای با توجه به تناقض برخی از مواضع با راهبرد هسته‌ای کشور شد.

حاجی اصغری نماینده میانه در تذکر به وزیر بازرگانی صیانت از اهداف برنامه توسعه با حمایت از تولیدات داخلی از طریق کنترل واردات، میوه و مرغ و سایر محصولات کشاورزی و به وزیر علوم تحقیقات و فن‌آوری تسریع در اجرایی شدن مصوبات استانی مبنی بر احداث دانشکده فنی و مهندسی در میانه را خواستار شد.

قاضی پور نماینده ارومیه به وزیر کشور پرداخت خسارت به آسیب دیدگان سیل اخیر ارومیه را خواستار شد.

میر خلیلی نماینده میناب به وزیر راه و ترابری ضرورت بازسازی پل‌ها و راه‌‌های تخریب شده در اثر بارندگی‌های اخیر شهرستان رودان و به وزیر نیرو باز نمودن آب سطح استقلال، میناب برای باغ‌ها و زمین‌های زراعی زیر دست در این بخش مرکزی را تذکر داد.

مرادنیا نماینده بیجار به وزیر نیرو لزوم رسیدگی به مشکل تامین آب آشامیدنی شهر حسن آباد و یاسوکند و 50 روستای این شهرستان را تذکر داد.

ناصری نماینده گرگان به وزیر نیرو خواستار رسیدگی سریع به سد وشمگیر شد.

سنایی نماینده نهاوند به وزیر نیرو تسریع در بهره برداری از تسویه خانه فاضلاب و شبکه فاضلاب شهری شهرستان نهاوند را خواستار شد.

حسینی نماینده نیشابور در تذکر به وزیر بهداشت و درمان ضرورت افزایش تخت بیمارستان با توجه به هدف گذاری برنامه چهارم توسعه در شهرستان‌های نیشابور و تخت جلگه را خواستار شد.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر رفاه و تامین اجتماعی خواستار تسریع در انتصاب فرد واجد شرایط برای تصدی مسئولیت اداره تامین اجتماعی شهرستان پاکدشت شد.

خباز نماینده کاشمر در تذکر به وزیر بازرگانی چاره اندیشی برای کاهش بیش از حد زعفران که باعث خسارت به تولید کنندگان شده است را خواستار شد.

میگلی نژاد نماینده بوشهر در تذکر به وزیر نیرو خواستار تامین روشنایی معابر شهرها و روستاهای شهرستان‌های بوشهر و گناوه و دیلم و به وزیر کشور لزوم تامین امنیت لازم برای شهرستان‌های بوشهر گناوه و دیلم شد.

یوسف نژاد نماینده ساری به وزیر جهاد کشاورزی لزوم رسیدگی به وضعیت دامپروری چابهار دانگه و به وزیر نیرو تهیه طرح جامع آب رسانی به مناطق دو دانگه و چهار دانگه و مرکزی و میان دورود ساری و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین اعتبار مجتمع فرهنگی ساری را تذکر داد.

تامینی نماینده رشت در تذکر به وزیر آموزش و پرورش خواستار بررسی وضعیت نابسامان معلمان شرکتی استان گیلان شد.

تامینی، آقازاده، کوچکی نژاد نمایندگان رشت، محمد یاری نماینده تالش، دلخوش نماینده صومعه سرا، دلخوش نماینده آستار، صادق نماینده آستانه اشرفیه، لاهوتی نماینده لنگرود، میرزایی نماینده فومن خواستار دستور رئیس جمهور برای صدور افزایش اعتبار طرح راه آهن قزوین - رشت - آستار در بودجه سال 89 و اصلاح سال 88 شدند.

کواکبیان نماینده سمنان به وزیر امور خارجه ضرورت گزارش توافق نهایی درخصوص تبادل سوخت هسته‌ای به مجلس شورای اسلامی را تذکر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet