هدر موبایل
1388/11/18 17:40:00
سرویس بین الملل
در دیدار رییس مجلس پاکستان با آقایی مطرح شد

علاقمندی پاکستان به توسعه روابط اقتصادی با ایران

**رییس مچلس پاکستان گفت: پاکستان علاقمند است روابط خود در تمام زمینه‌ها به خصوص بخش‌های اقتصادی و کشاورزی با ایران را گسترش دهد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، "فهمیده میرزا " رئیس مجلس ملی پاکستان عصر امروز یکشنبه 18 بهمن ماه 1388 با علی‌اکبر آقایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آقایی به اشتراکات دیرینه تاریخی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان اشاره کرد و متذکر شد: اشتراکات عمیق دو کشور اقتضاء می‌کند روابط فیمابین در زمینه‌های مختلف بیش از گذشته گسترش یابد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران - پاکستان اهمیت گسترش و تقویت روابط پارلمانی فیمابین را یادآور شد و تأکید کرد که مجلس شورای اسلامی از گسترش ارتباطات و همکاری‌های دو کشور در تمامی عرصه‌ها حمایت می‌‌کند.
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی فراوانی برای تقویت مناسبات دو جانبه وجود دارد، تصریح کرد: پیشرفت‌های اقتصادی و فنآوری و صنعتی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش مناسبات برادرانه دو کشور ایجاد کرده است که باید با برنامه‌ریزی دقیق از آنها استفاده کرد.
در ادامه این دیدار "فهمیده میرزا " رئیس مجلس پاکستان با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم در منطقه دانست و افزود: پاکستان علاقمند است روابط خود در تمام زمینه‌ها به خصوص بخش‌های اقتصادی و کشاورزی با ایران را گسترش دهد.
رئیس مجلس ملی نمایندگان پاکستان بر ضرورت تبادل هیئت‌های پارلمانی ایران و پاکستان، تأکید کرد و ابراز داشت: اطمینان دارم رفت و آمدهای پارلمانی دو کشور در جهت تحکیم و تقویت منافع ملت‌ها نقش بسزایی خواهد داشت.
گفتنی است در این دیدار همچنین آقایان بادامچیان، اولیاء، ‌سازدار، پشنگ و علی بنایی از اعضای گروه دوستی - پارلمانی ایران و پاکستان حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود و راه‌های گسترش روابط پارلمانی دو کشور پرداختند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet