ایام محرم 1398
1388/11/18 20:35:00
سرویس بین الملل

دیدار رییس مجلس پاکستان با اعضای فراکسیون زنان مجلس

** "فهمیده میرزا " رئیس مجلس ملی پاکستان که به منظور دیدار و گفتگو با مقامات عالی رتبه سیاسی جمهوری اسلامی ایران در کشورمان به سر می‌برد، عصر امروز یکشنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۳۸۸ با اعضای فراکسیون زنان مجلس دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، "فهمیده میرزا " رئیس مجلس ملی پاکستان در این دیدار به مشترکات دینی،‌ فرهنگی و تاریخی دو کشور، جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران، بر حمایت مجلس ملی پاکستان از هرگونه توسعه مناسبات و همکاری‌ها بین بخش‌های مربوط به زنان دو کشور به ویژه در ابعاد قانونگذاری و نظارت بر قوانین حمایتی مصوب تأکید کرد و متذکر شد: مجلس ملی پاکستان تلاش گسترده‌ای را در جهت رفع چالش‌های فراروی زنان از قبیل بی‌سوادی، تروریزم، افراطی‌گری و بیکاری آغاز کرده و در این زمینه آمادگی دارد از تجارب و قوانین مهم مجلس شورای اسلامی برای تحقق اهداف خود بهره گیرد.
رئیس مجلس ملی پاکستان در ادامه ضمن ستایش از اقدامات صورت گرفته در سطح مجلس شورای اسلامی و دولت در طول 30 سال گذشته برای ارتقای وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی زنان جامعه ایران، اظهار داشت: پیشرفت‌های قابل توجهی در ایران پس از انقلاب در زمینه بهبود وضعیت زنان به ویژه افزایش نرخ باسوادی و افزایش مشارکت‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی زنان حاصل شده که پاکستان از این پیشرفت‌ها بسیار خوشحال است.
وی در خاتمه خواستار افزایش هر چه بیشتر همکاری‌ها بین بخش زنان دو کشور در حوزه‌های قانونگذاری و اجرا شد.
در این دیدار همچنین طیبه صفایی رئیس فراکسیون زنان مجلس،‌ پاکستان را همسایه‌ای برادر و مسلمان توصیف کرد و با اشاره به پیوندهای عمیق فرهنگی و دینی دو کشور، ابراز داشت: از ظرفیت‌های موجود برای توسعه مناسبات به ویژه روابط بین زنان دو کشور باید کاملاً بهره‌برداری کرد.
صفایی در ادامه به برخی از پیشرفت‌های حاصله در زمینه بهبود وضعیت زنان در جمهوری اسلامی ایران طی سال‌های اخیر اشاره کرد و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال تجارب مفید در این زمینه به پاکستان تأکید کرد.
در این دیدار همچنین خانم‌ها آلیا، اخوان بیطرف و شریعتی از دیگر اعضای فراکسیون زنان نیز حضور داشتند که همگی بر لزوم فعال‌تر شدن بخش‌های زنان در دو کشور و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود برای افزایش همکاری‌ها و مراودات بین مجالس دو کشور تأکید کردند.
آلیا لزوم تشکیل جبهه متحد فرهنگی زنان در مقابل هجمه فرهنگی علیه زنان جهان اسلام در رسیدگی به مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زنان کشورهای مسلمان در چارچوب این جبهه متحد را خواستار شد.
اخوان بر استفاده از قابلیت‌های قانونی در دو کشور برای کمک به حل معضلات و چالش‌های فراروی زنان در جهان اسلام تأکید کرد و شریعتی نیز خواستار تلاش هر چه بیشتر زنان جوامع اسلامی برای تحقق اهداف متعالی اسلامی در زمینه زنان شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet