هدر اصلی
1388/11/19 09:44:00
سرویس کمیسیون ها
هدایت خواه:

اعتبارات بخش فرهنگ دربودجه رشد چشمگیری داشته است

**ستار هدایت خواه عضو کمیسیون فرهنگی در تشریح اعتبارات بخش فرهنگ لایحه بودجه سال ۸۹ گفت: اعتبارات این بخش در لایحه بودجه نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

نماینده کهکیلویه و بویر احمد در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: امیدواریم روندی را که دولت در بودجه سال 89 پیش بینی کرده در سال‌های آینده نیز طی کند تا به شرایط مطلوب بودجه در این حوزه دست پیدا کنیم.

وی در خصوص بودجه دستگاه‌های فرهنگی نیز اظهار داشت: بودجه برخی از این دستگاه‌ها رشد بیشتری داشته و برخی رشد کمتری داشته است و ممکن است هنگام بررسی لایحه بودجه در کمیسیون فرهنگی این اعتبارات بصورت متعادل درآید.

هدایت خواه به افزایش ردیف در حوزه فرهنگ اشاره کرد و گفت: این دو ردیف باعث شده که رشد فرهنگ را حدود 2 تا 3 درصد کل بودجه نسبت به سال‌های گذشته افزایش می‌دهد.

وی افزود: یکی از آن 1 هزار و 500 میلیارد تومان برای ارتقاء شاخص‌های فرهنگی در همه استان‌های کشور و دیگری اختصاص 3 درصد از درآمد عملیات شرکت‌ها و موسسات غیر انتفاعی و بانک‌ها برای حوزه فرهنگ، ورزش و بخش اجتماعی و حمایتی است که قاعدتا حوزه فرهنگ از این هم بهره‌ خوبی خواهیم برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet