هدر موبایل
1388/11/19 13:37:00
سرویس صحن

بودجه هدفمند کردن یارانه ها باید بر اساس مصوبات مجلس باشد

**نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بودجه تعیین شده برای هدفمند کردن یارانه ها در بودجه سال ۱۳۸۹ باید بر اساس مصوبات مجلس باشد.

"جلال محمود زاده" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در حالی که نمایندگان مجلس برای هدفمند کردن یارانه‌ها 10 تا 20 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 1389 مصوب کرده بودند اما در بودجه سال 1389 این رقم دو برابر در نظر گرفته شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت در بودجه سال 1389 برای اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها 40 هزار میلیارد تومان منظور کرده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت مجری مصوبات مجلس شورای اسلامی است، باید توجه داشت در صورتی کم توجهی به تصمیم قوه مقننه احتمال کسری بودجه در سال 1389 افزایش می‌یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که انتظار داشتیم بودجه سمت و سوی عملیاتی بیابد اما متاسفانه وضعیت به گونه‌‌ای است که بودجه انبساطی را شاهد هستیم به نحوی که منابع عمومی بودجه دولت به 90 هزار میلیارد تومان  یعنی رشدی حدود 35 درصدرسیده است .

محمود زاده خاطرنشان کرد: اعتبارات هزینه‌ای در بودجه سال آینده به 70 هزار میلیارد تومان رسیده که به معنی رشد 63 درصدی است.

وی با اشاره به قیمت نفت در بودجه سال 1389 گفت: مشخص نیست بر چه اساس قیمت نفت بشکه‌ای 65 دلار تعیین شده است در حالی که هیچ گاه تعیین این رقم در بودجه سابقه نداشته است لذا پیش بینی می‌شود باید بازنگری اساسی در این خصوص توسط کمیسیون تلفیق بودجه مجلس صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet