هدر موبایل
1388/11/20 10:58:00
سرویس صحن

مجازات نقض قوانین دریایی جمهوری اسلامی ایران مصوب شد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی بر طرح تقویت مرزبانی کشور مصوب کردند که اگر ناخدا و خدمات شناورهای خارجی که قوانین و مقررات دریایی جمهوری اسلامی ایران را نقض نمایند با رعایت قراردادها و مقاوله‌نامه‌های مرزی دو جانبه در مناطق مختلف به شرح ذیل مجازات خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نقض حقوق و صلاحیت جمهوری اسلامی ایران در مناطق فلات قاره و منطقه انحصاری اقتصادی و منطقه‌ نظارت مستوجب توقیف شناور به مدت سه ماه و حبس ناخدا و خدمه آن از سه تا هجده ماه و در صورت ورود خسارت باید خسارت وارده را جبران نمایند. همچنین ابزار آلات به کارگرفته شده و اموال به دست آمده مصادره می‌شود و در صورت تکرار مرتکبین علاوه بر مجازات فوق به حبس تا دو سال محکوم خواهند شد.

همچنین نقض حقوق و صلاحیت جمهوری اسلامی ایران در آب‌های سرزمینی مستوجب حبس ناخدا و خدمه آن از سه تا هجده ماه و توقیف شناور به مدت شش ماه و در صورت تکرار علاوه بر مجازات حبس موجب مصادره شناور و ضبط ابزار‌آلات به کار گرفته شده و اموال به دست آمده می‌شود.

براساس مصوبه مجلس نقض حقوق و صلاحیت جمهوری اسلامی ایران در آبهای داخلی مستوجب حبس ناخدا و خدمه آن از سه تا هجده ماه و توقیف شناور به مدت شش ماه و مجازات مطابق قوانین داخلی کشور و در صورت تکرار، علاوه بر مجازات‌های مذکور، موجب مصادره شناور و ضبط ابزارآلات به کار گرفته شده و اموال به دست آمده می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet