هدر موبایل
1388/11/21 10:21:00
سرویس سیاسی
لاریجانی با اشاره به قانون هدفمند کردن یارانه‌ها:

با اجرای‌ صحیح این‌قانون ‌تغییرات ‌به‌نفع مردم است

**رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت :اگر نظامات تعیین شده در قانون هدفمند کردن درست اجرا شود می‌تواند تغییرات بسیار خوبی را در اقتصاد به وجود آورد و به نفع مردم خواهد بود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه مجلس کار تخصصی مثبتی را بر روی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها انجام داد، گفت: در صورتی که این قانون درست اجرا شود یک اصلاح ساختار اقتصادی در کشور است.

وی افزود: در صورت اجرای صحیح این قانون، بهره‌وری اقتصادی را به همراه خواهد داشت و صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.

رئیس قوه مقننه همچنین در خصوص حسن نظارت بر اجرای این قانون از سوی مجلس گفت: یک راه نظارت مجلس این است که رقمی که امسال در بودجه تصویب می‌کند میزان تغییر یارانه‌ای را نیز مشخص می‌نماید و لذا یک راه نظارت مجلس در بودجه سال جاری است.

وی همچنین گفت: راه دیگر نظارت کمیسیون ویژه است و کمیسیون ویژه می‌تواند بر اجرای دقیق و صحیح این قانون نظارت داشته باشد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اگر قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به درستی انجام شود می‌توان شاهد تغییرات مهمی در مسایل اقتصادی باشیم تصریح کرد: این قانون باید به نحو صحیح و دقیق اجرا شود.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: مجلس برای بررسی این لایحه به مدت یکسال کار تخصصی انجام داد و آنچه که تصویب شده با ملاحظات و شیب قابل تاملی تصویب شد تا دولت بتواند گام به گام مسایل اقتصادی را حل نماید.

وی تصریح کرد: مجلس برای طول اجرای این قانون مدت 5 سال را در نظر گرفته است و سال اول نیز مبلغی که به صورت خیز اول برمی‌دارد مشخص است و در سال‌های بعد مبلغ مورد نظر در بودجه سالانه تعیین می‌شود.

لاریجانی همچنین تاکید کرد: اگر نظامات تعیین شده در قانون هدفمند کردن درست اجرا شود می‌تواند تغییرات بسیار خوبی را در اقتصاد به وجود آورد و به نفع مردم خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet