هدر موبایل
1388/11/22 00:53:00
سرویس سیاسی
عضو هیئت رییسه مجلس:

همه باید با انبساط خاطر جشن ملی را باشکوه برگزار کنیم

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۲۲ بهمن جای بعض‌ها و کینه‌ها وتسویه حساب‌ها و نگاه تند نیست.

جهانبخش محبی نیا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه 22 بهمن حاصل مبارزات صد ساله مردم ایران در عرصه سیاست برای رسیدن به استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و زندگی دینی است گفت: برای رسیدن به این سطح از برخورداری زحمات بسیار طاقت فرسا و سنگینی کشیده شده است.

وی با اشاره به مبارزات مردم ایران در پهنه مشروطیت و مبارزات طاقت فرسایی که برای زنده نگاه داشتن نام ایران، اسلام و تشییع و ملی کردن نفت ایران و زخم‌های زیادی که از استکبار و استعمار برداشتند، گفت: خون‌های زیادی در سال 42 بر روی زمین ریخته شد، از سال 42 تا 57 در خط مجاهدت و مبارزه و شهادت مردم انقلاب را به پیروزی رساندند.

وی زحمات مردم بعد از انقلاب برای صیانت، پایداری‌، بقا و حفظ ایران و اسلام را بسیار بزرگ دانست و اظهار داشت: دفاع مقدس در جنگ 8 ساله که صدام مترسک آن بود و مقابله با فتنه‌هایی مانند کودتای ناژه و مسایل نا اهلانه، جایی برای کم توجهی باقی نمی‌گذارد.

محبی نیا تصریح کرد: نه تنها در قاموس سیاسی و ملت ایران بلکه در پهنه سیاست در تمامی کشور این روز و این جشن مربوط به تمام ملت است و جای کنایه‌ها، بعض‌ها و تسویه حساب‌ها و نگاه‌های تند نیست.

نماینده میان دوآب خاطرنشان کرد: همه باید انبساط خاطر و بسط دل و جان داشته باشیم و روز جشن ملی را با شکوه برگزار کنیم.

وی 22 بهمن را روز تولد جمهوری اسلامی دانست و گفت: در روز تولد همه جشن می‌گیرند و روز تولد باید نخبگان و افرادی که به هر دلیلی گلایه دارند دل را باید با آب محبت، دین و بقا مانند الیاس در دریا و خضر در بیابان بشویند.

وی با بیان اینکه امروز شهدا از ما مطالبه دارند گفت: آنهایی که دیروز خود را فدای امروز کردند که امروز باقی بماند وظیفه ما می‌دانند.

عضو هیئت رییسه مجلس در پایان گفت: مطمئن هستم که مردم در این روز باشکوه حضور خواهند یافت و تمامی اقشار هر چند با دل شکسته خواهند آمد و عزت و اقتدار ایران اسلامی در این روز به نمایش گذاشته خواهد شد.

محبی نیا اظهار داشت: کسانی که اعتراضاتی نیز دارند در صحنه حضور یابند و اعتراضات خود را در شکل قانونی و عقلانی مطرح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet