خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/11/22 12:12:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مراسم راهپیمایی مردم قم:

تدبیر استراتژیک امام(ره) وحدت و اتحاد بود

**رییس مجلس شورای اسلامی مهمترین استراتژی حضرت امام خمینی(ره) را اتحاد و و حدت میان تمامی مسمانان جهان خواند.

به گزراش خبرنگار اعزامی خانه ملت از قم، علی لاریجانی که به عنوان سخنران مراسم 22 بهمن در صحن حضرت معصومه (س) سخن می گفت، اظهار داشت: امام خمینی(ره) معمار بزرگ انقلاب با تدبیر استراتژیک خود، از ابتدا اتحاد میان ملل اسلامی را هدف قرار داد.

وی افزود: امام خمینی (ره) مبنای مکتب انقلاب را توجه به فطرت و اعتقادات قلبی مردم قرار داد. رییس مجلس تصریح کرد: امروز ترازوی سنجش مسئولان کشور باید بر مسلک امام (ره) که همانا وحدت ملی است قرار گیرد و از تفرقه بپرهیزند.

وی آغاز نهضت اسلامی از قم در سال 41 را نشانه توجه معمار بزرگ انقلاب به مبانی اسلامی دانشت و افزود: در 47 سال پیش امام در قم نهضت اسلامی را آغاز کرد و سر انجام در سال 1357 با شکست رژیم دیکتاتوری شاه انقلاب به پیروزی رسید.

 لاریجانی خاطر نشان کرد: در مدت 47 سال از آغاز حرکت، انقلاب جمهوری اسلامی تبدیل به مدرسه فکری عقیدتی و سیاسی خاصی شد.

وی یکی از دردهای دو دهه اخیر غرب را عدم شناخت مکتب اسلامی دانست و افزود: غربی ها با تحلیل برخی شرق شناسان صهیونیست به جنگ با انقلاب برخواستند. آنها انقلاب ما را نشناخته اند.
رییس قوه مقننه به توطئه های دشمنان در اوایل انقلاب اشاره کرد و افزود: دشمنان انقلاب با برخی اقدامات کور خود از جمله از تحریک جریانهای تجزیه طلب، تلاش برای کودتا، ترور بزرگان انقلاب، به راه انداختن جنگ تحمیلی و حمایت از صدام سعی کردند مسیر انقلاب را به بیراهه ببرند؛ اما با رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری این توطئه ها خنثی شد.

وی بزرگترین دلیل شکست توطئه استکبار را وجود پربرکت ولایت فقیه و عدم شناخت هویت مردم ایران دانست، و افزود: شکست توطئه های استکبار در عراق افغانستان، لبنان و فلسطین به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن مردم عراق از نسیم انقلاب و تبعیت حزب الله لبنان از رهنمودهای حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده است.
رییس مجلس اشتباه غرب را نگریستن از دریچه منطق لیبرال- دموکراسی به حوادث کشور ذکر کرد و ادامه داد: در غرب سربازان به دنبال پول یا ماجراجویی هستند؛ اما در فرهنگ اسلامی و مدرسه امام(ره) جهاد، شهادت و تربیت انسان های عاشق مورد توجه است.
وی با بیان اینکه مدرسه امام(ره) بر فرهنگ شهادت، ایثار و آزادگی استوار است، تصریح کرد: جوهره انقلاب را باید تفکر اصیل اسلامی که توسط مراجع و حوزه های علمیه پرورده شده است، دانست.
وی گفت: غرب با مشابه سازی بدوی با کمک برخی کشورها سعی کرد نمونه های تصنعی از نوع انقلاب اسلامی در منطقه ایجاد کند، نمونه هایی که به دلیل تحجر و انحرافی که در آن به دلیل توجه به تفرقه میان شیعه و سنی داشت سعی کردند چهره انقلاب ما را مخدوش کنند؛ اما وجود ولایت فقیه این توطئه ها را خنثی کرد.
وی نقش ولایت فقیه را نقشی استراتژیک ذکر کرد و افزود: این ولایت فقیه بود که از منافع ملی، سیاسی، فرهنگی و دیپلماسی ما حمایت و آن را هدایت نمود.
رییس مجلس در دامه افزود: ولایت فقیه بود که با رویکردهای مختلف دانش هسته ای را مدیریت کرد تا امروز ملت ایران صاحب دانش هسته ای شود.
وی ادامه داد: وجود پربرکت ولایت فقیه بود که در مراحل حساس منطقه ای باعث شد تا تمامیت ارضی حفظ شود و شگردهای عملیات روانی خنثی شود، ولایت فقیه بود که پس از اشغال عراق و افغانستان با موضع گیری های درست، سیاست خصمانه امریکا را به بن بست کشاند و شکست در جنگ 33 روزه لبنان را به رژیم صهیونیستی تحمیل کرد.
رییس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنانش به نقش حضور مردم در این نظام پرداخت و افزود: در نظام جمهوری اسلامی مشارکت مردم در ساختن سرنوشت خود امری لازم و ضروری است.
وی افزود: یکی از خصوصیات انقلاب ما به رهبری حضرت امام (ره) خصوصیت عدالت طلبی و رفع محرومیت در جامعه بود و این نگاه با نگاه سوسیالیستی و سرمایه داری بسیار متمایز و متفاوت بود.
وی خاطر نشان کرد: از دیگر ویژگی های مترقی امام حرکت ضد ظلم و ضد استبدادی بود؛ لذا می بینیم پس از پیروزی انقلاب بلافاصله سفارت اسراییل در ایران تعطیل می شود و به جای آن سفارت فلسطین  دایر می شود و ایران در صف اول مبارزه با اسراییل قرار می گیرد، بنابراین شعار نه غزه نه لبنان نه یک شعار اسلامی و نه شعار ایرانی است بلکه نمادی از بی غیرتی است.
وی گفت: ملت ایران با پایداری و وحدت کلمه توفیقات زیادی به دست آورد، حتی فشارها و تحریم ها موجب شد تا با اتکای بیشتر به توان خود گام برداریم.
لاریجانی خطال به رییس جمهوری امریکا گفت: اوباما روز گذشته به خود جسارت داد و ایران را تهدید به تحریم کرد؛ اما او باید بداند پاسخ ایران سرعت دادن بیشتر در دستیابی به فناوری های جدید خواهد بود.
وی به اظهارات ضد انقلابیون و عوامل خارجی را پیش از راهپیمایی 22 بهمن مبنی بر احتمال خشونت در 22 بهمن اشاره کرد و افزود: شما با این اظهارات نسنجیده خود دستتان را رو کردید و نشان دادید که به دنبال حرکات خشونت آمیز در ایران هستید.
وی تصریح کرد: همه کسانی که پس از حوادث انتخابات اشتباهاتی داشتند باید از این توطئه ها پند بگیرند و دست از لجاجت بردارند.
لاریجانی پیام 22 بهمن را خاتمه کش مکش های سیاسی دانست و افزود: به طور قطع در شرایط آرام مسئولان کشور و مسئولان اجرایی و مجلس قادر هستند برنامه های کشور را سامان دهند؛ به همین دلیل ملت ایران در این راهپیمایی اعلام می کند دست از اقدمات فرسایشی بردارید.
وی گفت: امریکا و ضد انقلاب دست نشانده آنها باید بدانند با ملتی مواجه اند که در راه اسلام ناب محمدی، آرمان های امام و شهدا و حمایت از ولایت فقیه سنگر محکمی ساخته و در راه آرمان های خود تا پای جان ایستادگی می کنند.
ریس مجلس گفت: ما با پشتیبانی مراجع در راه تحکیم انقلاب و راست نمودن برخی کژی ها با صلابت عمل می کنیم. به واقع ملت ایران راه درست رهبری و امام (ره) را درک کرده و فریب اینگونه افکار را نمی خورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet