هدر اصلی
1386/09/19 13:16:00
سرویس بین الملل
در دیدار رئیس هیات روابط جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا

بروجردی خواستار ایفای نقش جدی تر پارلمان اروپا در مبارزه با مواد مخدر شد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار ایفای نقش جدی تر پارلمان اروپا برای مبارزه با بحران جهانی مواد مخدر شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "آنجلیکا بر" رئیس هیات روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا که در راس هیاتی متشکل از نمایندگان احزاب مختلف این پارلمان به کشورمان سفر کرده است، یکشنبه شب 18 آذرماه با حضور در مجلس شورای اسلامی با "علاءالدین بروجردی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار،  بروجردی روابط پارلمانی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اروپایی را در مقایسه با سایر پارلمان های کشورهای جهان گسترده تر توصیف و آن را حاکی از اعتقاد مسئولین کشورمان به تبادل نظر و گفتگو در خصوص مسایل مختلف بعنوان یک اصل عنوان کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پیشینه عملکرد تاریک گروهک تروریستی منافقین درترور مسئولین و مردم کشورمان، علیرغم قرار داشتن نام این گروهک در فهرست سازمان های تروریستی جهان از سوی اتحادیه اروپا، از رفت و آمدها و ارتباطات این گروهک با برخی از پارلمان های کشورهای اروپایی ابراز تعجب کرد.

وی در ادامه حوادث تلخ شکنجه در زندان های ابوغریب و گوانتانامو و سکوت در خصوص آن را برخلاف ضوابط و مقررات بین المللی توصیف و آن را متناقض با جملات زیبای برخی از کشورهای اروپایی در حمایت از مقوله حقوق بشر توصیف کرد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش اعمال برخی مجازات های سنگین در خصوص بعضی جنایات را عامل بازدارنده ای در جهت جلوگیری از تکرار آنها توصیف و در عین حال رویکرد کلی قوانین و سیاست های سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران را برخوردهای توام با رافت و عفو برشمرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آزادی اقلیت های دینی در انجام مناسک و شعائر دینی، برخورداری از امکانات و تسهیلات مناسب رفاهی، اجتماعی و علمی نیز حضور در مجلس شورای اسلامی ایران به عنوان نماینده اقلیت دینی را از نشانه های بارز احترام به حقوق بشر و از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی توصیف کرد.

بروجردی در خاتمه سخنانش با اشاره به اقدامات گسترده کشورمان در مبارزه با موادمخدر و تحمل خسارات فراوان مالی و انسانی در این مسیر، این معضل را دغدغه مشترک ایران و اروپا توصیف و عدم مهار کشت و قاچاق موادمخدر در افغانستان و افزایش تولید آن علیرغم حضور نیروهای نظامی آمریکا و اروپا بویژه انگلیس بعنوان مسئول اصلی موادمخدر در افغانستان را علامت سوال بزرگی خواند و خواستار ایفای نقش جدی تر پارلمان اروپا برای مبارزه با این بحران جهانی شد.

در ادامه این دیدار،  "آنجلیکا بر" رئیس هیات روابط با جمهوری اسلامی ایران در پارلمان اروپا نیز با ابراز خرسندی از نتایج دیدارهای خود و هیات همراهش با برخی مقامات سیاسی و پارلمانی جمهوری اسلامی ایران، تداوم رفت و آمدها و استمرار گفتگوها میان ایران و اروپا را دربرطرف شدن سوء تفاهمات و شکل گیری درک متقابل و فراهم شدن زمینه های بیشتر برای همکاری طرفین موثر و با اهمیت توصیف کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet