ایام محرم 1398
1388/11/26 10:33:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

ضعف عملکرد دستگاه‌ها در تصویب بودجه آنها تاثیر دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ضعف عملکرد دستگاه‌های اجرایی در زمان بررسی بودجه پیشنهادی این دستگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

"حشمت‌الله فلاحت پیشه" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، وزارتخانه‌های امورخارجه‌، اطلاعات، کشور و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مجموعه نیروهای نظامی و انتظامی از جمله دستگاه‌هایی که به حوزه کاری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مربوط می‌شوند، برشمرد و گفت: ما در جلسات کمیسیون با دعوت از مسئولان ذی ربط‌، گزارش عملکرد بودجه این دستگاه‌ها را مطالبه می‌کنیم تا بتوانیم ارزیابی دقیقی از عملکرد آنها داشته باشیم‌.

وی افزود: اگر عملکرد این دستگاه‌ها خوب باشد، ما قطعا در جهت افزایش بودجه این نهادها تلاش می‌کنیم، همانند کاری که سال گذشته انجام دادیم و توانستیم در 11 مورد بودجه‌های خاص امنیت ملی را افزایش دهیم.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس با بیان اینکه در برخی موارد واقعا عملکرد خوبی صورت نگرفته است، یادآور شد: مثلا در طرح کمک به رزمندگان معسر به رغم اینکه ما این اعتبار را صد درصد افزایش دادیم، متاسفانه این مبلغ خوب توزیع نشده و هنوز بخش عمده‌ای از رزمندگان معسر این پول را دریافت نکرده‌اند.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: در بحث کمک به جانبازان زیر 25 درصد هم ما مصوبه‌ای داشتیم و حدود 90 میلیارد تومان برای این امر اختصاص دادیم که متاسفانه هنوز یک ریال آن توزیع نشده است.

وی گفت: به رغم این که قانون تاکید دارد دستگاه‌های مربوطه، هر شش ماه یکبار گزارش عملکرد خود را به کمیسیون امنیت ملی ارائه کنند، ما شاهدیم که خیلی از این دستگاه‌ها خبری از این پول ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: همچنین موضوع نظام هماهنگ پرداخت، تا جایی که ما مطلع هستیم در سطح نیروهای نظامی و انتظامی خوب اجرا نشده است.

وی با بیان این که ما در بودجه سال گذشته 9500 میلیارد تومان برای اجرای نظام هماهنگ پرداخت  اختصاص دادیم، متذکر شد: اما متاسفانه شاهدیم که انتظار بسیاری از اقشار حقوق بگیر حتی قشر لشگری و کشوری تامین نشده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: قطعا همه موارد از جمله این ضعف عملکردها در طرح مجدد پیشنهادهای بودجه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet