ایام محرم 1398
1388/11/26 16:35:00
سرویس کمیسیون ها
هدایت خواه از مصوبات کمیسیون فرهنگی خبر داد:

اصلاح بودجه نهادهای فرهنگی در لایحه بودجه 89

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه گزارش بررسی لایحه بودجه کمیسیون فرهنگی به کمیسیون تلفیق در روز سه شنبه خبر داد.

ستار هدایت‌خواه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه گزارش نهایی این کمیسیون در خصوص لایحه بودجه سال 89 روز سه‌شنبه به کمیسیون تلفیق ارائه می‌شود، اظهار داشت: اعتبارات و ردیف‌های بخش فرهنگ لایحه بودجه سال 89 در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسید.

وی با اشاره به اصلاحات کمیسیون در ماده واحده این لایحه، گفت: براساس این اصلاحات از 3 درصد از درآمد عملیاتی شرکت‌ها، بانکها، موسسات غیرانتفاعی یک درصد به بخش فرهنگی و یک درصد به بخش ورزشی و یک درصد نیز به بخش اجتماعی و حمایتی اختصاص یابد و همچنین مبلغ با نظارت 3 تن از نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و برنامه و‌بودجه توزیع شود.

هدایت‌خواه خاطر نشان کرد: همچنین دولت دو‌ نیم‌ درصد از عملکرد بعضی از شرکت‌ها به عنوان خدمات مدیریت اختصاص داده بود که از جمله آن سازمان هدفمند کردن یارانه‌‌ها بود که در کمیسیون این پیشنهاد داده شد باتوجه به اینکه این یک سازمان خدماتی و کار آن اجرایی است نه عمرانی لذا قاعدتاً بودجه عمرانی در اختیار ندارد تا دو نیم درصد آن را به این امر اختصاص دهد و این سازمان نیز عملاً هنوز تشکیل نشده است؛ بنابراین در کمیسیون پیشنهاد حذف این بخش داده شد.

وی گفت: از طرف دیگر در کمیسیون چند ماده الحاقی پیشنهاد داده شد که بند آن مربوط به تشکیل کمیته‌ای بود که وظیفه آن نظارت بر توزیع عادلانه کمک‌های تشکل‌های فرهنگی، دینی و قرآنی غیردولتی در بودجه سال 89 اختصاص داده شد.

نماینده بویراحمد خاطر نشان کرد: مصوبه دیگر کمیسیون احیاء ردیف‌های دستگاههایی بود که طبق قانون اساسی، قوانین مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز تایید اساسنامه آن توسط مقام معظم رهبری تشکیل شده است، بود.

وی گفت: در ردیف‌ها باتوجه به نیازی که دستگاههای مختلف فرهنگی داشتند ما مصوباتی از جمله افزایش بودجه سازمان صداوسیما هم در زمینه تشکیل شبکه‌های تلویزیونی و اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری، افزایش بودجه سازمان تبلیغات اسلامی باتوجه به اینکه رشد چندانی در بودجه سال 89 نداشت و نیز بودجه حوزه هنری و افزایش بودجه بعضی از تشکل‌ها و نهاد‌های دیگری که مربوط به حوزه فرهنگ بودند صورت گرفت.

این عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: همچنین اصلاحاتی در جداول 18 و 19 مربوط به نظارت و نوع اعتبارات و توزیع آنها نیز صورت گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet