ایام محرم 1398
1388/11/28 11:26:00
سرویس کمیسیون ها
لاریجانی در جلسه امروز صبح کمیسیون تلفیق:

جابجایی‌های زیاد منابع بودجه مانع نظارت مجلس می‌شود

**رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست نوبت صبح کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه سال ۸۹ کل کشور حضور یافت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،‌ "علی لاریجانی" در این نشست خاطر نشان کرد: بنای رسیدگی‌ها در کمیسیون تلفیق، لایحه دولت است نه اینکه از ابتدا قانون نوشته شود و لایحه دولت بر اساس آن اصلاح شود.

وی بر ضرورت  توجه به اسناد بالادستی، سند چشم انداز، برنامه توسعه، سیاست‌های کلی و قوانین مادر همانند قانون مدیریت خدمات کشوری و هدفمند کردن یارانه‌ها  در بررسی و تصویب لایحه بودجه تاکید کرد  و اظهارداشت: اگر دولت میل و سلیقه‌ای دارد که  با موارد فوق ذکر منطبق است، باید تامین شود.

رئیس مجلس همچنین با تاکید بر لزوم تحرک‌بخشی به خصوصی در استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، یادآور شد: خیز بزرگ دولت برای پروژه‌های عمرانی خوب است ولی این موضوع باید  با مشارکت دادن بخش خصوصی و در قالب اصل 44  دنبال شود.

وی با اشاره به قانون خدمات کشوری گفت: روح این قانون تنها افزایش حقوق نیست بلکه در آن به کوچک سازی دولت  نیز توجه شده است اما لایحه دولت با روح قانون خدمات کشوری مغایرت دارد و پیشنهاداتی در این لایحه مطرح شده که به بزرگ شدن دولت می انجامد لذا ضرورت دارد  که کمیسیون تلفیق برای این موضوع فکری بکند.

لاریجانی تصریح کرد: اجازه جابجایی‌های زیاد منابع  از جاری به عمرانی و از عمرانی به جاری‌، منطبق با انضباط مالی نیست.

وی با بیان اینکه انعطاف خوب است اما  همراه با انضباط مالی، خاطرنشان ساخت: در واقع جابجایی‌های زیاد مانع نظارت مجلس می شود  از این رو باید اختیار جابجایی منابع در حد معقول به دولت داده شود.

رئیس قوه مقننه همچنین برلزوم تنظیم یک رابطه مالی شفاف بین دولت و وزارت نفت تاکید کرد و گفت: رابطه مالی دولت و وزارت نفت باید به درستی و همراه با رعایت قانون اساسی و شفافیت کامل تنظیم شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet