خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/29 13:02:00
سرویس کمیسیون ها
مفتح در جمع خبرنگاران:

کمیسیون تلفیق کلیات لایحه بودجه 89 را تصویب کرد

**اعضای کمیسون تلفیق در جلسه صبح روز پنج شنبه کلیات لایحه بو دجه سال آینده را با ۲۳ رای موافق به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسون تلقیق با بیان خبر فوق اظهار داشت:در جلسه صبح امروز کمیسیون، کلیات لایحه بودجه سال آینده با 23 رای موافق ،7 رای مخالف و یک رای ممتنع به تصویب رسید.

وی که در یک نشست خبری با خبرنگاران سخن می گفت افزود:پس از تصویت کلیات لایحه کمیسیون وارد بررسی جزئیات و در دور اول درآمدها و در مرحله بعد به هزینه ها خواهند پرداخت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه این کمیسیون بررسی جزئیات بودجه را از روز شنبه آغاز می‌کند، اظهار داشت: در جلسه‌ بعدازظهر دیروز نیز گزارش بانک مرکزی در رابطه با تحولات اقتصاد کلان در ده ماهه سال 88 مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ که در این گزارش آمارهایی در خصوص رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، میزان اشتغال و چشم‌انداز سال آینده و به طور کلی شاخص‌های مختلف اقتصادی ارائه گردید.

مفتح با اشاره به برخی از این آمارهای ارائه شده گفت: رشد اقتصادی متاثر از بحران اقتصادی در کشورهای مختلف کاهش یافته است و در بسیاری از کشورها نیز این رشد منفی بوده است.

وی افزود: براساس آمار بانک مرکزی، رشد اقتصادی ایران در سال 2009 میلادی 2/3 درصد پیش بینی شده است. درحالی که همین رقم برای کشور ترکیه 1/5 درصد ، عربستان 9/0 درصد کشورهای مستقل مشترک المنافع 1/5درصد و به طور کلی برای خاورمیانه 5/2 درصد بوده است.

مفتح خاطر نشان کرد: در واقع نرخ رشد ایران نسبت به کشورهای مشابه و همسایه مقدار قابل توجهی بالاتر است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار داشت: آمارهای ارائه شده در جلسه کمیسیون برای آشنایی اعضا با کلان اقتصاد کشور و روند شاخص‌های مختلف اقتصادی قابل استفاده و بهره‌برداری بود که البته نسبت به برخی از آنها نیز سئوالاتی مطرح شد که دوستان بانک مرکزی به آن پاسخ دادند.

وی در خصوص نرخ محاسباتی ارز در لایحه بودجه 89 گفت: دولت در لایحه هر دلار را به ازای 985 تومان دیده است که بعضی معتقد هستند برای حمایت از صادرات این نرخ باید افزایش پیدا کند و برخی دیگر نیز اعتقاد دارند شرایط مجموعه اقتصاد کشور افزایش این رقم، تورم دیگری را تحمیل می‌کند.

مفتح خاطر نشان کرد: کار کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه 89 روز سه‌شنبه یازدهم اسفند به پایان می‌رسد و چند روز برای تکثیر و مطالعه گزارش توسط نمایندگان محترم، وقت در نظر گرفته شده است. درنهایت مجلس شورای اسلامی از صبح شنبه پانزده اسفند ماه بررسی لایحه بودجه را در صحن‌علنی آغاز خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet