خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1388/11/29 15:16:00
سرویس کمیسیون ها
نایب رییس کمیسیون بهداشت:

وضعیت بودجه بخش بهداشت نگران کننده است

**نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی وضعیت بودجه بخش درمان در سال ۱۳۸۹ را بسیار نگران کننده ارزیابی کرد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهارداشت: با توجه به وضعیت بودجه سال 1389 در بخش درمان، بهداشت و سلامت کشور پیش بینی می شود وزارت بهداشت با کسری بودجه مواجه شود.

وی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برای جبران کمبودهای بارز در بخش بهداشت و درمان، پیشنهاداتی را به تصویب رساندند که می تواند به نحو موثری جبران کننده باشد.

نماینده مردم چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون بهداشت مقرر کردند افزایش سهم بیمه شونده از 5 درصد به 7 درصد افزایش یابد که این رقم حدود 300 میلیارد تومان است و می تواند بار درمان را از مردم به دولت انتقال دهد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یاداورشد: آن دسته از بیمارستانهایی که به صورت هیات امنایی اداره می شوند و دارای پزشکان تمام وقت می باشند، مقرر شد این پزشکان نباید در بیمارستانهای خصوصی کار کنند و بیشتری از بیمارستانها پول دریافت کنند.

بندپی خاطرنشان کرد: حدود 60 هزار نفر از پرسنل در بیمارستانها داریم که حقوقی از دولت دریافت نمی کنند، بلکه از بیمارستانها حقوق می گیرند. کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مقرر کرد براساس اصل 75 قانون اساسی، آنها هم جز حقوق بگیران دولت باشند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: کمیسیون تتلفیق بودجه سال 1389 نسبت به افزایش بودجه بخش سلامت و درمان توجه کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet