خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/11/30 10:19:00
سرویس کمیسیون ها
رنجبرزاده در گفتگو با خانه ملت:

بودجه وزارت بهداشت در لایحه دولت کافی نیست

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه بخش وزارت بهداشت در سال ۸۹ باتوجه به کسری بودجه در سال‌های ۸۸ و ۸۷ عملاً مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

اکبر رنجبرزاده در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص بودجه سال 89 وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: افزایش بودجه سال 89 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: در بودجه وزارت بهداشت، درمان تنها بخش خدمات درمانی از رشد 20 تا 21 درصدی برخوردار است که مثبت و سازنده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به گسترش بیمه‌های روستایی و شهرهایی که زیر 50 هزار نفر جمعیت دارند این رقم کافی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان مجلس از دیگر مصوبات مهم کمیسیون را افزایش 7 درصد حق بیمه سلامت کارمندان دولت ذکر کرد.

وی خاطر نشان کرد: در برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این رقم 7 درصد است و اگر این رقم عملیاتی شود براساس افزایش حقوق پایه به نسبت حقوق دریافتی هم افزایش می‌یابد.

رنجبرزاده مصوبه مهم دیگر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس را مربوط قراردادن بودجه به بیش از 50 هزار نفر از کارکنان در بیمارستانها دانست و افزود: منابع بیمارستان صرف تامین حقوق قراردادی ها می‌شود لذا پیشنهاد شد دولت حقوق کارکنان قراردادی را بپردازد تا مساعدتی برای وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet