ایام محرم 1398
1388/11/30 09:05:00
سرویس کمیسیون ها
عضو کمیسیون بهداشت تاکید کرد

انتشار اخبار سونامی سرطان، معیار پزشکی ندارد

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از انتشار اخبار مربوط به سونامی سرطان در کشور انتقاد کرد و آن را خارج از معیارهای پزشکی و علمی دانست.

محمدضابطی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهارداشت: انتشار اخبار موج سونامی سرطان باید براساس اصول علمی، برداشت های دقیق و چرایی ارائه می شد، نه اینکه چنین موجی بدون پشتوانه های لازم در جامعه به راه می افتد.

وی خاطرنشان کرد:سرطان چیزیست که تابحال عامل اساسی آن شناخته نشده به همین دلیل درمان قاطعی برای آن دیده نمی شود.

نماینده مردم نطنز و قمصر یادآور شد: در پزشکی نحوه بررسی به دو بخش پاتولوژی و پاتوفیزولوژی تقسیم می شود. به عبارتی پاتولوژی سرطان را می شناسیم، اما پاتو فیزیولوژی را نمی شناسیم، البته در مورد پاتوفیزیولوژی حدس های زیادی زده می شود. بعضی تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم مانند تشعشات اتمی، شرایط جغرافیایی یا امواج رادیویی و... می تواند از جمله عوامل مهم در بروز سرطان باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شاید دلیل افرادی که صحبت از سونامی سرطان در کشور داشتند بحث امواج و پارازیت ها باشد.

ضابطی تصریح کرد: ما در دنیایی از امواج مختلف غوطه وریم. تلفن ها، پارازیت ها، امواج رادیویی رادار و....که می توانند تاثیرات مخربی بر سلامت داشته باشند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآورشد: باید توجه داشت نحوه انعکاس اخبار این چنینی باید مورد توجه باشد به نحوی که این موضوع متاسفانه تشویش هایی را در اذهان عمومی ایجاد کرده که باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet