حلول ماه ربیع الاول
1388/11/30 13:03:00
سرویس کمیسیون ها
فولادگر هشدار داد:

واگذاری به شبه دولتی‌ها در اکثر دستگاهها وجود دارد

**حمیدرضا فولادگر گفت: واگذاری دستگاههای دولتی به شبه دولتی‌ها در اکثر دستگاهها وجود دارد.

رییس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی با بیان اینکه هفته گذشته شورای رقابت در خصوص واگذاری سهام مخابرات جلسه‌ایی را برگزار کرده بود، اظهار داشت: در این جلسه شورای رقابت تصمیمی را اتخاذ نکرده و تنها نظرات، شرکتهایی که برنده شدند و نیز شرکتهای معترض، نهادهای نظارتی اعم از سازمان بازرسی و دیوان محاسبات در این جلسه مطرح شد.

وی افزود: این شورا هنوز تصمیمی نگرفته و تنها به تکمیل کردن اطلاعات خود پرداخته ‌است.

فولادگر در خصوص آخرین بررسی‌های انجام شده در کمیسیون ویژه پرداخت و گفت: بررسی وضعیت وزارتخانه‌های تعاون و بازرگانی در کمیسیون ویژه آغاز شده و همینطور وزارت جهاد کشاورزی در یک جلسه وضعیتش بررسی شد و قرار شد که به دلیل عدم حضور وزیر به تعویق بیفتد و در جلسه‌ای مجدداً با حضور وزیرجهاد کشاورزی به وضعیت این وزارتخانه رسیدگی شود.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: وزارتخانه‌های راه و ترابری، مسکن و شهرسازی و رفاه و تامین اجتماعی نیز از جمله وزارتخانه‌هایی هستند که بررسی وضعیت آنها باقی مانده است. گزارشات آنها را دریافت کرده ایم و سپس با وزارتخانه‌هایی که در حال حاضر وضعیت آنها در دست بررسی است اطلاعات آنها به روز کرده و در اردیبهشت ماه گزارش دوم کمیسیون ویژه را به صحن‌علنی مجلس ارائه خواهیم داد.

فولادگر در خصوص واگذاری دستگاههای دولتی به شبه دولتی‌ها گفت: این وضعیت کلی است و در اکثر دستگاهها وجود دارد و در آسیب شناسی که از کل واگذاری‌های دستگاهها به شرکتهای خصوصی انجام شد در برخی وزارتخانه‌ها بیشتر بود و در برخی دیگر کمتر.

وی در مورد اقدامات این کمیسیون در آینده گفت: کمیسیون ویژه برای آینده کاری خود ارائه گزارش مجدد از وضعیت دستگاههای باقی‌مانده را در دستور دارد و دیگری ادامه آسیب‌شناسی‌های واگذاری‌ها و سومی آن که اقدامی جدید است، بررسی زمینه‌های اصلاح قانون اصل 44 است.

رییس کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی ادامه داد: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که باید خود قانون و آیین‌نامه‌ اجرایی آن و قوانینی دیگری که مربوط به سیاستهای اصل 44 هستند اصلاح شوند.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون سیاستهای اصل 44 از جمله اقدامات ضروری است گفت: در گزارش دوم کمیسیون ویژه که در اواخر اردیبهشت ماه سال آینده انجام خواهد شد گزارش دستگاهها را به اتمام خواهیم رساند اما اقدام سوم کمیسیون مبنی بر اصلاح قانون سیاستهای اصل 44 قانون اساسی به گزارش دوم کمیسیون محدود نمی‌شود و این اقدام از جمله اقدامات اساسی کمیسیون خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet