هدر اصلی
1388/11/30 16:47:00
سرویس اقتصادی
دلق پوش نرخ واقعی تورم را بیش از 12 درصد عنوان کرد

تک رقمی شدن تورم در سال آینده ممکن نیست

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه میزان تورم واقعی در جامعه بیش از آن است که دولت اعلام کرده است، احتمال تک رقمی شدن نرخ تورم در سال آینده را بعید دانست.

فرهاد دلق پوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه تورم در جامعه با آنچه که از سوی دولت اعلام شده تفاوت دارد، اظهار داشت: با بررسی‌هایی که ما در کمیسیون اقتصادی داشتیم هدفمند کردن یارانه‌ها و حذف یارانه از حامل‌های انرژی باعث افزایش تورم در جامعه خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به بحران اقتصادی در جهان گفت: کشور ما نیز متاثر از بحران اقتصادی جهان است و بعید می‌دانم که دولت بتواند تورم را تا پایان سال یک رقمی کند.

وی تصریح کرد: باید واقعیات را بپذیریم اینکه در آمار و ارقام بخواهیم تورم را یک رقمی کنیم این مساله بعید است و اگر دولت این اقدام را انجام دهد قطعا معجزه‌ای رخ داده است.

دلق پوش گفت: با توجه به دید کارشناسی که به این قضیه داریم هر ساله بین 10 تا 25 درصد به تورم با توجه به هدفمند کردن یارانه‌ها اضافه خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی افزود: هنر مدیریتی دولت در این است که تورم را در همین حدی که در حال حاضر است ثابت نماید.

وی با بیان اینکه بعید می‌دانم که بتوان تورم را یک رقمی کرد گفت: تک رقمی کردن تورم به بسیاری از عوامل بستگی دارد که از جمله آن ایجاد زمینه مناسب برای فعال کردن بخش اقتصاد و تولید است. ما اگر بتوانیم سرمایه‌های کشور را در بخش تولید و اشتغال هدایت نماییم و سرمایه‌های موجود در دست افراد را به نحو مطلوب در جهت توسعه کشور بکار گیریم طبیعی است که میزان تورم کاهش خواهد یافت، در غیر این صورت با توجه به مشکلاتی که بخش‌های صنعتی ما با آن مواجه هستند و وضعیت نامطلوبی که در نظام پولی و مالی کشور است این امر بعیدی است.

دلق پوش در خصوص برآورد تورم 12 درصدی گفت: این براوردی است که دولت اعلام کرده اما در جامعه واقعیت را بالاتر می‌بینیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet